Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Idą mrozy – nie bądź obojętny

Już w ten weekend czeka nas poważny spadek temperatury. W nocy termometry pokażą nawet -21 st. C. Mróz nie odpuści także w ciągu dnia. Pamiętajmy w tym trudnym czasie o osobach, które mogą potrzebować pomocy – bezdomnych, samotnych i w podeszłym wieku. Nasza reakcja może uratować komuś życie.

W najbliższy weekend zima pokaże swoje mroźne oblicze. Jak prognozują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, temperatura w nocy może spaść na Mazowszu do nawet -21°C. Także w ciągu dnia słupki rtęci będą pokazywać minusowe wartości.


Widzisz – reaguj

Niska temperatura powietrza w połączeniu z siłą wiatru przyczynia się do wychłodzenia organizmu. To wyjątkowo niebezpieczne dla osób bezdomnych, samotnych i w podeszłym wieku oraz będących pod wpływem alkoholu. Dlatego nie bądźmy obojętni i nie zostawiajmy drugiego człowieka w potrzebie. Reagujmy za każdym razem, kiedy widzimy, że ktoś śpi na przystanku autobusowym oraz informujmy służby o osobach przebywających w pustostanach czy nieogrzewanych mieszkaniach.


Numery alarmowe

Nie bójmy się dzwonić na numery alarmowe:

  • Policja – 997, 
  • Straż Miejska w Konstancinie-Jeziornie – 22 484 24 91,
  • Pogotowie ratunkowe – 999.

Z kolei bezpłatna, całodobowa infolinia dla osób bezdomnych dostępna jest pod numerem telefonu: 987. Nasz telefon i reakcja mogą uratować komuś życie.


Pamiętajmy o zwierzętach

W siarczyste mrozy pamiętajmy też o zwierzętach. Szczególnie psy i koty nie są przystosowane do bytowania w bardzo niskich temperaturach.

Autor: PWZ

2021-01-15

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer