Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Kolejny alarm smogowy

Dziś lepiej nie wietrzyć mieszkań, a kto nie musi, niech zostanie w domu, zwłaszcza dzieci, seniorzy i kobiety w ciąży. Główny Inspektorat Ochrony Środowiska informuje o kolejnym ryzyku wystąpienia we wtorek (19 stycznia) przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

Prognozowane na wtorek (19 stycznia) przekroczenie poziomu informowania (100 µg/m³) dla pyłu PM10 obejmuje miasta: Warszawa, Radom, Płock, Siedlce oraz powiaty: ciechanowski, przasnyski, makowski, płoński, pułtuski, nowodworski, sochaczewski, legionowski, wołomiński, pruszkowski, grodziski, żyrardowski, otwocki, piaseczyński i warszawski zachodni. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 24.00.


Ogranicz spacery

W trakcie występowania podwyższonych stężeń zanieczyszczeń powietrza należy ograniczyć czas spędzany na powietrzu, zrezygnować ze spacerów i wietrzenia pomieszczeń. Szczególną ostrożność powinni zachować: dzieci i młodzież poniżej 25. roku życia, kobiety w ciąży, osoby starsze i w podeszłym wieku oraz osoby z zaburzeniami funkcjonowania układu oddechowego. Wszystkich z kolei obowiązują zakazy m.in.: rekreacyjnego palenia w kominkach, rozpalania grilli i ognisk oraz używania dmuchaw do liści. 


Śledź komunikaty

Bieżące informacje o danych pomiarowych ze stacji oraz prognozy zmian zanieczyszczeń można znaleźć na stronie: www.powietrze.gios.gov.pl (link otwiera się w nowym oknie)


Do pobrania

Autor: PWZ

2021-01-19

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer