Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Konkurs plastyczny dla dzieci

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich do udziału w 11. edycji ogólnopolskiego konkursu „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”. Prace można zgłaszać do 31 marca.

Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16. roku życia.


Co trzeba zrobić?

Zadanie polega na wykonaniu pracy plastycznej (dwuwymiarowej w formacie A3, dowolną techniką), której tematem będą sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie rolnym oraz rolniczym chorobom zawodowym.

Zgłoszone prace oceniane będą w podziale na dwie kategorie wiekowe (kl. 0–III i IV–VIII), według następujących kryteriów: 
  • zgodność z tematyką konkursu i jej trafne przedstawienie,
  • oryginalność,
  • pomysłowość w zobrazowaniu przesłania konkursu,
  • walory estetyczne pracy. 


Termin nadsyłania prac

Zgłoszenie, za pośrednictwem szkół, należy wysłać do 31 marca 2021 r. do Placówki Terenowej KRUS w Piasecznie (ul. Ludowa 7, e-mail: piaseczno@krus.gov.pl). Uwaga! Uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę. Przed przystąpieniem do konkursu warto zapoznać się z jego regulaminem, który jest dostępny na stronie Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (link otwiera się w nowym oknie). 


Dodatkowe informacje

Na stronie KRUS-u, w zakładce: Bezpieczne dziecko w gospodarstwie rolnym (link otwiera się w nowym oknie) można też znaleźć m.in. film pt. „Gra o zdrowie i bezpieczeństwo”, który zabierze dzieci na wirtualny spacer po gospodarstwie rolnym oraz szkolenie e-learningowe „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, przybliżające najczęściej występujące niebezpieczne sytuacje, do których dochodzi w gospodarstwach.

Autor: KRUS

2021-02-08

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer