Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Konstancin-Jeziorna zagrał rekordowo

Konstanciński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrał podczas 29. finału akcji rekordową kwotę ponad 142,6 tys. zł. To naprawdę imponujący wynik, biorąc pod uwagę ograniczenia wynikające z pandemii COVID-19. Mieszkańcy gminy chętnie wrzucali datki do orkiestrowych puszek.

„Finał z głową” to hasło przewodnie 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez cały dzień, w niedzielę (31 stycznia), w różnych miejscach miasta i gminy Konstancin-Jeziorna kwestowało 90 wolontariuszy. 

Atrakcje online

Zbiórce do puszek towarzyszyły liczne atrakcje, które w tym roku – z uwagi na obostrzenia związane z pandemią COVID-19 – odbywały się online. Były to m.in.: występy lokalnych artystów, kalambury, joga online oraz rozmowy z gwiazdami – Małgorzatą Sochą, Joanną Kołaczkowską, Karolem Strasburgerem oraz Anną Czartoryską-Niemczycką. Z kolei na wirtualnej scenie wystąpili m.in.: zespoły – Chaszcze i Gąszcze,  Ciepłe popołudnie, Scotch Martin Project, a także młodyBojan, Wiktoria Agnyziak, Klub Karate Kyokushin Ippon oraz grupa APostFire z pokazem tańca ognia. Wszystkie wydarzenia transmitowane były na facebookowych profilach konstancińskiego sztabu oraz Konstancińskiego Domu Kultury.


Liczne licytacje

Nie zabrakło oczywiście licytacji, które tym razem, prowadzone były w Internecie. Mieszkańcy i przedsiębiorcy na aukcje przekazali ponad 100 przedmiotów. Były wśród nich prawdziwe perełki, m.in. czapka Kajetana Kajetanowicza, album z filmu „Wołyń” z podpisem Wojtka Smarzowskiego, piłka i koszulka z podpisem Romana Koseckiego, a także atrakcyjne vouchery do rożnych lokalnych miejsc. Dużym zainteresowaniem cieszyło się pióro ręcznie wykonane przez Damiana Kaczora oraz gitara elektryczna Dean Cadilla. Jednak to obraz autorstwa Timka Kokczyńskiego osiągnął najwyższą cenę – został wylicytowany za 5 tys. zł. Z kolei aukcje gminnych gadżetów promocyjnych, przekazanych przez konstanciński magistrat, osiągnęły łączną kwotę ponad 500 zł.


Rekordowa kwota

Podczas 29. finału konstanciński sztab zebrał rekordową kwotę 142 672,18 zł, to o 55 tys. zł więcej niż przed rokiem. Pieniądze te zasilą konto orkiestry i zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. 


Galeria zdjęć

Autor: PWZ

2021-02-01

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer