Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Odśnieżanie dachów i chodników

W związku z intensywnymi opadami śniegu Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina o odśnieżaniu dachów. To obowiązek, o którym muszą pamiętać właściciele i zarządcy nieruchomości. Wszyscy zapominalscy muszą liczyć się z możliwością otrzymania mandatu.

Zima pokazała swoje groźne oblicze. Od kilku godzin na terenie województwa mazowieckiego występują intensywne opady śniegu. Taka pogoda ma utrzymać się jeszcze przez kilka najbliższych dni. 


Dla bezpieczeństwa

W związku z tym Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina o regularnym usuwaniu śniegu z dachów, balkonów i innych elementów budynku – zalegając na nich może być przyczyną tragedii oraz jest zagrożeniem dla ludzkiego zdrowia i życia. O tym obowiązku muszą pamiętać właściciele i zarządcy nieruchomości. Jak informuje RCB, szczególną uwagę należy zwrócić na obiekty tymczasowe, wykorzystywane przy szpitalach i przychodniach dla chorych na COVID-19 oraz na budynki wielkopowierzchniowe, m.in.: hipermarkety, hale targowe, sportowe i magazyny. Osoby odśnieżające dachy powinny mieć orzeczenie lekarskie, że mogą wykonywać pracę na wysokościach. Być odpowiednio przeszkolone oraz zabezpieczone – mieć m.in. kask ochronny na głowie.


Pamiętaj o chodnikach

Zimą należy też pamiętać o odśnieżaniu chodników przed posesjami i usuwaniu zwisających sopli lodowych. Zgodnie z Ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości
i porządku w gminach także ten obowiązek ciąży na właścicielach, współwłaścicielach lub zarządcy danej nieruchomości. Na zapominalskich czekają mandaty w wysokości co najmniej 500 zł.

Autor: PWZ

2021-02-08

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer