Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Piękny jubileusz Złotych Godów

W środę (20 stycznia) w konstancińskim ratuszu cztery pary świętowały Złote Gody. Burmistrz Kazimierz Jańczuk, w imieniu prezydenta RP, wręczył im pamiątkowe Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Jubilaci tradycyjnie otrzymali także listy gratulacyjne, kwiaty i upominki.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie jest wyróżnieniem dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku. W środę (20 stycznia) jubileusz Złotych Godów obchodziły 4 pary z gminy Konstancin-Jeziorna: Elżbieta i Jerzy Latosowie, Teresa i Czesław Durajczykowie, Maria i Zbigniew Kraśniccy oraz Maria i Roman Śliwkowie.


Medale i życzenia

Małżonkowie otrzymali z rąk burmistrza Kazimierza Jańczuka i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Eleonory Woźniak pamiątkowe medale przyznawane przez prezydenta RP, listy gratulacyjne, kwiaty i upominkowe kosze. Były też życzenia kolejnych lat wspólnego szczęścia i podziękowania. – To dzięki Wam i Waszym rodzinom Konstancin-Jeziorna zmienił się nie do poznania – podkreślił Kazimierz Jańczuk. – Dziękuję, że dziś mieszkamy w tak pięknej gminie. 


Wspólna podróż

Historia znajomości każdej z par jest inna. I tak na potańcówce poznali się Teresa i Czesław Durajczykowie oraz Maria i Roman Śliwkowie, w szkolnych murach – Maria i Zbigniew Kraśniccy, a Elżbieta i Jerzy Latosowie, jak podkreślają, znali się od dziecka. Potem był ślub i wspólna podróż przez życie, która trwa już pół wieku. Choć nie zawsze świeciło słońce a droga małżeńska była usłana różami, wytrwali ze sobą na dobre i złe.


Przepis na wspólne życie

Jak przyznają jubilaci, bazą długotrwałego małżeństwa są: ustępliwość, zgoda i przedkładanie spraw ważniejszych – jak rodzina – nad drobne konflikty czy własne korzyści. – Ważna jest cierpliwość, zwłaszcza w obliczu trudności, które i tak przecież przeminą przyznali w rozmowie z nami państwo Kraśniccy. – Zaś każda życiowa sytuacja wymaga od nas dostosowania, aby bezkolizyjnie dobić do brzegu.


Galeria zdjęć

Autor: PWZ

2021-01-20

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer