Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Ruszyła wypłata dopłat na komputery

Ruszyły wypłaty dopłat do zakupu sprzętu komputerowego dla dzieci z rodzin rolniczych. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przeznaczyła na ten cel ponad 50 mln zł. Z gminy Konstancin-Jeziorna wsparcie otrzymają dwie osoby.

O dofinansowanie zakupu sprzętu komputerowego, wraz z niezbędnym oprogramowaniem i akcesoriami, ubiegało się aż 39 tys. rolników z całego kraju. Najwięcej wniosków złożono w województwach: mazowieckim (6,23 tys.), lubelskim (5,14 tys.), małopolskim (4,66 tys.) i wielkopolskim (3,79 tys.). Łączna wartość dofinansowania, o które ubiegali się rolnicy, wyniosła ok. 58,4 mln zł.


Najwięcej na Mazowszu

Chociaż kompletowanie dokumentów przez rolników wciąż trwa, większość wnioskodawców otrzymała już zwrot kosztów zakupu komputera. Do 3 lutego biura powiatowe ARiMR wydały ponad 33 tys. decyzji o przyznaniu pomocy na kwotę nieco ponad 50 mln zł. Z gminy Konstancin-Jeziorna wsparcie, w maksymalnej wysokości 1,5 tys. zł, otrzymało dwóch rolników.


Trzeba rozliczyć

ARiMR przypomina, że dofinansowaniem objęty jest sprzęt komputerowy kupiony pomiędzy 10 grudnia 2020 r. a 31 marca 2021 r. Rolnicy z udzielonego wsparcia muszą się rozliczyć. Do 15 kwietnia 2021 r. mają czas na dostarczenie do biura powiatowego ARiMR faktury za zakupiony sprzęt.

Autor: ARiMR

2021-02-09

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer