Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

W ferie tężnia czynna codziennie

Z leczniczych i prozdrowotnych właściwości konstancińskiej tężni solankowej można korzystać również zimą. Do 17 stycznia obiekt jest czynny codziennie, a od 18 stycznia – tylko w weekendy, w godz. 10.00–15.00.

Tężnia solankowa, należąca do spółki Uzdrowisko Konstancin-Zdrój, położona jest w Parku Zdrojowym. To jeden z najstarszych tego typu obiektów w Polsce, działa nieprzerwanie od 43 lat.


Właściwości lecznicze

Tężnia jest zasilana solanką pobieraną z głębokości 1750 m, wydobywaną bezpośrednio z położonego nieopodal odwiertu. Dzięki 6,5% stężeniu minerałów posiada właściwości lecznicze. Powietrze wokół tego zewnętrznego inhalatorium, w wyniku parowania solanki, tworzy mikroklimat zbliżony do nadmorskiego. Szczególnie teraz warto przypomnieć o jego działaniach profilaktycznych i leczniczych. Minerały w nim zawarte wspomagają odbudowę i regenerację błony śluzowej górnych dróg oddechowych. Działają także stymulująco na pracę układu odpornościowego. Seanse oddechowe w tężni są również zalecane w chorobach tarczycy, schorzeniach alergicznych skóry i w leczeniu nadciśnienia tętniczego krwi. 


W ferie czynna codziennie

Z konstancińskiej tężni można korzystać przez cały rok, również zimą. Obiekt w okresie ferii (do 17 stycznia) otwarty jest codziennie w godz. 10.00–15.00, o ile pozwalają na to warunki pogodowe i temperatura powietrza nie spada poniżej -5°C. Od 18 stycznia tężnia zaprasza tylko w weekendy (również w godz. 10.00–15.00).

Ceny biletów w okresie zimowym (grudzień–marzec):

  • bilet normalny – 10 zł/os.,
  • bilet ulgowy – 6 zł/os.,
  • bilet wycieczkowy (grupa powyżej 11 osób) – 6 zł/os.,
  • bilet rodzinny (2 osoby dorosłe + 1 dziecko) – 20 zł,
  • bilet rodzinny (2 osoby dorosłe + 2 dzieci i więcej) – 25 zł,
  • karnet normalny (12 wejść) – 120 zł,
  • karnet ulgowy (12 wejść) – 60 zł.

Autor: Patryk Siepsiak

2021-01-11

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer