Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Zgłoś kandydata do Odznaki Honorowej

Starostwo Powiatowe w Piasecznie zachęca do zgłaszania kandydatur do Odznaki Honorowej Powiatu Piaseczyńskiego. Wyróżnienia zostaną przyznane osobom zasłużonym w czterech kategoriach: samorządowej, społecznej, edukacyjno-kulturalnej i gospodarczej.

W powiecie piaseczyńskim jest wiele osób, które wyróżniają się swoim ponadprzeciętnym zaangażowaniem, aktywnością czy troską o innych. Choć ich działania dotyczą różnych obszarów życia i sfer zawodowych, to łączy jedno – służba na rzecz rozwoju regionu, dobra ludzi i poprawy jakości życia. 


Zgłaszanie kandydatur

Społeczników należy dostrzegać, wyróżniać oraz głośno o nich mówić. Dlatego starostwo zachęca do zgłaszania kandydatur do Odznaki Honorowej Powiatu Piaseczyńskiego. Wyróżnienia są przyznawane w czterech kategoriach: samorządowej, społecznej, edukacyjno-kulturalnej i gospodarczej.

Odznakę nadaje Rada Powiatu Piaseczyńskiego na wniosek:
  • przewodniczącego rady powiatu;
  • Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego;
  • grupy co najmniej 5 radnych powiatu;
  • organu jednostki samorządu terytorialnego położonej na terenie powiatu;
  • grupy co najmniej 100 mieszkańców powiatu;
  • organizacji społecznej, gospodarczej lub stowarzyszenia z obszaru powiatu;
  • lokalnej instytucji kultury lub ośrodka sportu.

Regulamin i wnioski dostępne są na stronie: www.piaseczno.pl (link otwiera się w nowej karcie). Zachęcamy do zgłaszania kandydatów.


Wyróżnieni w 2020 r.

W ubiegłym roku Odznakę Honorową Powiatu Piaseczyńskiego przyznano m.in. Towarzystwu Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina im. Stefana Żeromskiego oraz Marii Mioduszewskiej, wieloletniej radnej powiatu piaseczyńskiego.

Autor: PWZ

2021-01-08

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer