Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Azbest zniknie z dachów

Prawie 100 ton azbestu zniknie z gminy Konstancin-Jeziorna. Za odbiór od mieszkańców i utylizację demontowanych pokryć dachowych z eternitu zapłaci samorząd. Władze gminy podpisały właśnie umowę z firmą, która się tym zajmie.


Likwidacja rakotwórczego eternitu to efekt realizacji przez gminę Konstancin-Jeziorna programu - "Bezpieczne usuwanie materiałów budowlanych zawierających azbest". Chęć usunięcia eternitu z dachów swoich domów lub budynków gospodarczych zadeklarowało kilkadziesiąt osób. Wnioski od mieszkańców ratusz przyjmował do 9 lipca. 

Ostatecznie samorząd zapłaci za odbiór, transport i utylizację odpadów niebezpiecznych z 54 gospodarstw. Pozostałe koszty, jak np. ułożenie nowego dachu, właściciele nieruchomości muszą pokryć z własnych środków. W najbliższym czasie z terenu gminy zniknie łącznie ok. 100 ton azbestu. Władze Konstancina-Jeziorny podpisały już umowę z firmą, która będzie za to odpowiedzialna.

Autor: Patryk Siepsiak

2014-11-28

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer