Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Bieg po zdrowie

Tagi:

W sobotę 27 września przepięknie położonej w Lasach Chojnowskich ścieżce zdrowia nadano imię Tomasza Hopfera. Z tej okazji odbył się też I bieg jego imienia. Nie zabrakło sportowych emocji i wzruszeń.

- To był wyjątkowy człowiek. Dzięki swojej popularności wylansował w Polsce modę na aktywność i ruch. Sprawił, że mogliśmy się poczuć Europejczykami – powiedział Michał Olszański, dziennikarz sportowy, który poprowadził uroczystość. – To dla mnie ogromna frajda, że będziemy dziś wspominali jego postać – dodał i przypomniał o pierwszym Maratonie Pokoju (dziś Maraton Warszawski) z 1979 roku, którego Tomasz Hopfer był współorganizatorem. W biegu wzięło wtedy udział dwa tysiące osób, co na ówczesne czasy było wielkim wydarzeniem.

Wspomnień i anegdot było więcej, bo wśród zaproszonych gości znaleźli się zarówno rodzina, jak i serdeczni przyjaciele Tomasza Hopfera.

Pamiątkowy kamień odsłonili żona Tomasza Hopfera - Pani Zofia Hopfer oraz Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna.

– Dzisiaj, w przededniu Maratonu Warszawskiego, mamy przyjemność nadać ścieżce zdrowia imię Tomasza Hopfera – powiedział burmistrz. – Tę dzisiejszą uroczystość traktuję jako żywy pomnik ku czci i pamięci oraz wyraz szacunku dla Tomasz Hopfera. Mam nadzieję Tomaszu, że z wysokości patrzysz na nas. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy Ci dziś podziękować za Twoje dokonania sportowe. Opiekuj się biegaczami na naszej ścieżce.

Następnie burmistrz podziękował pani Zofii Hopfer za wsparcie inicjatywy oraz panu Andrzejowi Kapelusznemu za pomysł i zaangażowanie w jego realizację.

Zofia Hopfer nie kryła emocji. – Jestem zaszczycona, że wraz z rodziną możemy uczestniczyć w tym wzruszającym momencie odsłonięcia kamienia. O Tomku mogę powiedzieć jedno, że podchodził do sportu z wielką pasją. Dzięki temu dzisiaj możemy uczestniczyć w tak pięknej uroczystości - powiedziała. - Jutro miłośnicy maratonu i zawodnicy spotkają się na kolejnym maratonie w Warszawie. Życzę wszystkim powodzenia. Mam również nadzieję, że Konstancin będzie teraz kuźnią talentów, a przede wszystkim kuźnią biegaczy, ponieważ mamy tutaj takich mistrzów jak Zbyszek Makomaski i Marian Woronin oraz wielu kolegów z klubu Spójnia, w którym Tomek i ja uprawialiśmy sport.

Po zakończeniu części oficjalnej, goście mogli obejrzeć wystawę poświęconą Tomaszowi Hopferowi, a ścieżką ruszył pierwszy bieg jego imienia. Na podium stanęli: Tamara Siemieniuk, Ewa Stupkiewicz i Monika Madziarska (w kategorii kobiet) oraz Fabian Florek, Rafał Budnicki i Tomasz Roszkowski (w kategorii mężczyzn). Wygrali wszyscy.

Autor:

2014-10-01

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer