Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Budowa ratusza nabiera tempa

Długo mieszkańcy gminy czekali na ten dzień. Po wielu miesiącach, a nawet latach, starań o powstanie nowego ratusza, ruszyły pierwsze prace na placu budowy.

O konieczności budowy ratusza w Konstancinie-Jeziornie mówiło się od lat. Dziś (28 listopada) budowa ratusza staje się faktem. Rozpoczął się pierwszy etap organizacji placu budowy. Wokół działki, na której będzie wybudowany ratusz, zostało postawione ogrodzenie. W ciągu niespełna dwóch lat wyrośnie tutaj nowoczesny i ekologiczny obiekt, w którym zmieszczą się wszystkie wydziały urzędu. - Cieszę się, że pokonaliśmy wszystkie przeciwności i zrealizujemy tę bardzo ważną dla mieszkańców inwestycję – mówił burmistrz Kazimierz Jańczuk.

Umowa na budowę ratusza została podpisana dwa tygodnie temu. Za inwestycję odpowiedzialne jest polsko-hiszpańskie konsorcjum firm: "Coprosa Polska Sp. z o.o.", "Construcciones Y Promociones Coprosa S.A.", "Plesmar Sp. z o.o." i "CHM Obras e Infraestructuras S.A.". Teren pod budowę ratusza został przekazany głównemu wykonawcy w poniedziałek (24 listopada). – Zrobimy wszystko, aby nasza współpraca układała się jak najlepiej, a budowa ratusza przebiegała zgodnie z harmonogramem – zapewniał Alejandro Urciuolo Muratti, pełnomocnik firm.

Budowa ratusza wyniesie prawie 24,6 mln. Przeprowadzka do nowej siedziby planowana jest pod koniec 2016 roku.

Autor:  Monika Zacharkiewicz

2014-11-28

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer