Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Ścieżka Hopfera w TVP 1

W niedzielę (5 października) w programie "Biegajmy Razem" w TVP 1 mogliśmy obejrzeć krótką relację z uroczystości nadania imienia Tomasza Hopfera konstancińskiej ścieżce zdrowia.

Ideą programu „Biegajmy razem” jest zachęcanie Polaków do biegania, pokazanie atrakcyjnych miejsc do uprawiania tego sportu, a także nauka, jak mądrze biegać. Konstancińska ścieżka zdrowia pojawiła się w programie zapewne nie tylko ze względu na atrakcyjne położenie w pełnym walorów zdrowotnych Lesie Oborskim, ale także postać Tomasza Hopfera, patrona ścieżki. Audycja nawiązuje bowiem do najpopularniejszego w latach 80-tych cyklu "Bieg po zdrowie”, którego inicjatorem był właśnie Tomasz Hopfer.

W ostatnim odcinku pokazano ścieżkę zdrowia w Konstancinie-Jeziornie, na której co tydzień odbywają się biegi parkrun. Mogliśmy obejrzeć moment odsłonięcia kamienia upamiętniającego postać Tomasza Hopfera przez żonę – Panią Zofię Hopfer i burmistrza Konstancina-Jeziorny Kazimierza Jańczuka oraz krótką relację z I biegu jego imienia. Prezentujący wydarzenie Piotr Falkowski zapowiedział, że bieg im. T. Hopfera będzie odbywał się w Konstancinie-Jeziornie co rok w przeddzień Maratonu Warszawskiego.

Zapraszamy do obejrzenia programu:

http://sport.tvp.pl/17127436/inne/pozostale/lekkoatletyka/biegajtvppl/biegajmy-razem/wideo/biegajmy-razem-2-sezon-odcinek-14

Autor: Monika Zacharkiewicz

2014-10-06

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer