Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Dwójka też zagrała z orkiestrą Owsiaka

Zespół Szkół nr 2 w Konstancinie-Jeziornie od lat gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Nie inaczej było w tym roku. Pokaz tresury psów, kawiarenka ze słodkościami i szkolna dyskoteka - to tylko niektóre przedsięwzięcia przygotowane przez uczniów. Udało się zebrać ponad 8 tys. zł.

Sztabem WOŚP w konstancińskim Zespole Szkół nr 2 opiekuje się Barbara Rutkowska. Razem z uczniami i innymi nauczycielami placówki od lat organizują liczne przedsięwzięcia podczas, których zbierane są pieniądze na sprzęt dla dzieci. W tym roku było podobnie. Szkolna orkiestra grała już od 9 stycznia. Tego dnia w sali gimnastycznej odbył się pokaz tresury psów z Centrum Szkolenia Psów „Feniks”. Przygotowano także kawiarenkę, a w niej serwowano pyszne ciasta i ciasteczka. Wieczorem wszyscy chętni bawili się na szkolnej dyskotece. Przez cały czas prowadzona była kwesta do puszek.  

Wolontariuszy z ZS nr 2 nie mogło zabraknąć też podczas niedzielnego finału WOŚP. Dwudziestu uczniów przez cały dzień zbierało pieniądze na ulicach Konstancina-Jeziorny. Sztab w "dwójce" uzbierał łącznie 8.295 zł. – Wszystkim zaangażowanym - uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom - pragniemy serdecznie podziękować za poświęcony czas oraz okazane serce – podkreśla Barbara Rutkowska.

W akcji WOŚP udział wzięli następujący uczniowie: Bentkowska Karolina, Brzezińska Julia, Chromińska Rozalia, Czeremużyńska Zofia, Gajda Matylda, Głowacka Klaudia, Górecka Natalia, Herynowski Igor, Karpińska Daria, Kołodziejczyk Jakub, Lejzak Julia, Markuszewska Joanna, Martyna Ala, Piekarska Aleksandra, Pakuła Marta, Rybicka Anna, Skiba Liwia, Urbańska Natalia, Wiecha Zofia i Zdanowicz Natalia.

Opiekuni: szef sztabu - Barbara Rutkowska, członkowie zespołu - Jolanta Banach, Jolanta Mikulska oraz Jan Nowacki.

Działania wspierali: Malwina Banasik, Małgorzata Czyż, Marcin Podwysocki oraz Katarzyna Furmańska.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-01-16

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer