Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Kilka miesięcy bez promu

Tagi:

To już ostatni weekend w tym roku, kiedy możemy skorzystać z przeprawy promowej w Gassach. W niedzielę o godzinie 15.00 muzyką szantowo-biesiadną pożegnamy sezon.

Choć prom w Gassach kursował tylko kilka miesięcy, już wiadomo, że była to trafiona inwestycja. Tylko w pierwszym miesiącu funkcjonowania promu przez Wisłę w Gassach przeprawiło się ok. 3 tys. ludzi. – Jestem bardzo zadowolony, że udało się zrealizować ten pomysł. Tym bardziej, że spotykamy się z bardzo pozytywnymi opiniami – mówi Jacek Jopowicz z firmy Transeko, właściciel promu. Pierwszy sezon to czas zbierania doświadczeń i wyciągania wniosków. - Wprowadzimy drobne zmiany. Praktyka pokazała, że klapki z przodu promu są za krótkie, będziemy chcieli je wymienić na dłuższe – zapowiada armator. W planach jest także zamontowanie napędu - obecnie prom pływa z holownikiem.
W niedzielę o godzinie 15 organizatorzy, pracownicy i sympatycy przeprawy promowej uroczyście pożegnają sezon. Wystąpi zespół „Majtki Pana Kapitana”, który zagra utwory szantowo-biesiadne.
Prom będzie zimował w Puławach. Przejdzie tam niezbędne prace konserwacyjne i modernizacyjne, by wiosną wrócić w dobrej kondycji. Uruchomienie przeprawy w przyszłym roku planowane jest na kwiecień. Oczywiście, o ile pogoda będzie temu sprzyjała.

Autor:

2014-11-14

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer