Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Konkurs świąteczny dla dzieci

Z okazji zbliżających się świąt Wydział Promocji i Współpracy z Organizacjami Społecznymi konstancińskiego urzędu ma dla milusińskich niespodziankę. Jest nią kolorowanka o przygodach żołędziowego ludzika - Nutka, sympatycznego mieszkańca Parku Zdrojowego. Żeby ją zdobyć wystarczy wziąć udział w świątecznym konkursie.

W niedzielę. 14 grudniu nasz bohater zawita na trzecim już Jarmarku Bożonarodzeniowym w Konstancinie-Jeziornie. Wspólnie z Michałem Malinowskim z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści w Czarnowie wyczaruje piękne ozdoby z papieru na choinkę. Na stoisku Tęczowej Pasieki z Cieciszewa przygotuje woskową świecę do świątecznego stroika. Nie omieszka również zobaczyć co mają do zaoferowania tegoroczni wystawcy i skosztować pysznych świątecznych potraw. Kulminacją atrakcji będzie dla Nutka niezwykłe spotkanie – do Parku Zdrojowego zmierza bowiem z dalekiej Laponii Mikołaj, elfy i prawdziwe renifery! Przybędą punktualnie o godz. 11.00. Na pamiątkę licznych wrażeń nasz bohater zabierze do domu zdjęcie z gośćmi z dalekiej północy w czerwonych, magicznych saniach Mikołaja.

Jeśli chcecie przeżyć takie przygody jak Nutek, nie może Was zabraknąć na tegorocznym jarmarku. Przyjdźcie koniecznie, poczujcie magię tego wyjątkowego dnia, a swoje wrażenia wyraźcie kolorując jedną z kart malowanki - konkursowy obrazek dostępny jest m.in. w najnowszym wydaniu Biuletynu Informacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna. 

Podpisane prace, z podaniem wieku autora należy przynieść do kancelarii urzędu - pok. nr 4 (w godz. 9.00-17.00 - poniedziałki, 8.00-16.00 - od wtorku do piątku) lub przesłać na adres: Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, Wydział Promocji i Współpracy z Organizacjami Społecznymi, ul. Warszawska 32, 05-520 Konstancin-Jeziorna. Termin przyjmowania prac konkursowych upływa 15 stycznia 2015 r. 

Na zwycięzców czeka kolorowanka pt. „Konstancin-Jeziorna. Po przygodę… i na zdrowie!” oraz gminne gadżety. Aby poznać jakie jeszcze przygody przeżywa Nutek w naszym mieście i gminie zapraszamy do odsłuchania bajki pt. „Żołędziowy ludzik i kwiat przyjaźni”. Udźwiękowiona wersja jest dostępna do pobrania poniżej. Możecie również poprosić rodziców, babcię lub dziadka o to, by przeczytali Wam tę niebywałą historię do snu (tekst bajki również do pobrania ze strony www.konstancinjeziorna.pl, str. 22 w malowance). Regulamin konkursu dostępny na stronie www.konstancinjeziorna.pl.

Autor: PWOS

2014-12-12

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer