Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Milion dla mieszkańców gminy

Mieszkańcy Konstancina-Jeziorny ponownie zadecydują, na co przeznaczyć część pieniędzy z gminnej kasy. Do podziału w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego jest milion złotych.

Nowa droga i chodnik, a może plac zabaw lub boisko czy siłownia pod chmurką? Konstancinianie kolejny raz zadecydują, na co wydać gminne pieniądze. Rusza druga edycja budżetu obywatelskiego. W przyszłym roku na inicjatywy mieszkańców samorząd zamierza przeznaczyć milion złotych, w tym: 800 tys. zł na zadania inwestycyjno-remontowe i 200 tys. zł na zadania z zakresu: turystyki, sportu, rekreacji i kultury. Uwaga! W ostatnim przypadku wartość zgłaszanego przedsięwzięcia nie może przekroczyć 50 tys. zł. 

Nabór projektów do budżetu obywatelskiego 2016 r. rozpocznie się 1 kwietnia. Mieszkańcy na zgłaszanie swoich propozycji będą mieli miesiąc (do 30 kwietnia). Formularz zgłoszeniowy oprócz strony internetowej gminy, dostępny będzie również w kancelarii Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna przy ul. Warszawskiej 32.  

Po weryfikacji zgłoszeń powstanie lista zadań. O tym, które będą realizowane w przyszłym roku zadecydujemy w głosowaniu. Zwycięskie projekty poznamy do 31 lipca. 

Szczegóły w załączonym Regulaminie Budżetu Obywatelskiego Gminy Konstancin-Jeziorna. 


Harmonogram budżetu obywatelskiego:

  • od 1 do 30 kwietnia Zgłaszanie projektów
  • od 1 do 20 maja Weryfikacja projektów przez komisję
  • do 30 maja Publikacja listy projektów zakwalifikowanych do głosowania
  • od 16 do 30 czerwca Głosowanie
  • do 31 lipca Publikacja wyników głosowania

Autor: Patryk Siepsiak

2015-03-12

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer