Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Na placu budowy nowego ratusza

Trwa budowa nowego ratusza w Konstancinie-Jeziornie. Wykonano już m.in. podbudowę pod fundamenty budynku. Inwestycja realizowana przy ul. Nowopiaseczyńskiej ma być gotowa do listopada 2016 r.

Łagodna zima sprzyja realizacji inwestycji. Na budowie nowego Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna trwają intensywne prace. Wykonano już płytę denną zbiornika wód opadowych oraz w ok. 70 proc. podbudowę pod fundamenty budynku. – Obecnie trwają przygotowania do wykonania zbrojenia i betonowania ław fundamentowych – mówi Janusz Kołodziejczak, zastępca kierownika Wydziału Inwestycji i Remontów konstancińskiego magistratu.

Zgodnie z planem nowy ratusz ma być gotowy do listopada 2016 r. W kompleksie swoje siedziby znajdą wszystkie wydziały urzędu, które teraz rozrzucone są w kilku lokalizacjach miasta. Prócz części dla urzędników w budynku powstanie też przestronny punkt obsługi mieszkańców i sala konferencyjna.

Projekt nowej siedziby władz gminy został wyłoniony w konkursie architektonicznym, jaki odbył się w październiku 2013 r. Autorem zwycięskiej koncepcji jest pracownia "Brzozowski Grabowiecki Architekci” z Warszawy. Z kolei za realizację inwestycji odpowiada wyłonione w przetargu polsko-hiszpańskie konsorcjum firm, którego liderem jest spółka „Coprosa”. W tym roku gmina zabezpieczyła na ten cel 10 mln zł. Całość ma kosztować ok. 24,6 mln zł.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-03-03

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer