Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Nauczyciele nagrodzeni

Gminne uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyły się we wtorek (14 października) w Hugonówce. W pięknych wnętrzach niedawno wyremontowanego gmachu burmistrz Kazimierz Jańczuk wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Cieślawskim złożyli życzenia nauczycielom i razem z nimi wysłuchali koncertu Krzysztofa Kiljańskiego.

W Hugonówce spotkali się dyrektorzy wszystkich placówek oświatowych z naszej gminy, nauczyciele, emeryci, pracownicy administracji oraz przedstawiciele władz samorządowych. Burmistrz Kazimierz Jańczuk przekazał nauczycielom wyrazy uznania za trud, jaki wkładają w edukację młodego pokolenia. Podziękowania dla wszystkich pracowników jednostek oświatowych w gminie Konstancin-Jeziorna złożył na ręce najstarszej stażem dyrektor w naszej gminie – Pani Lidii Piotrowskiej, wręczając kosz pełen kwiatów. Najlepsi pedagodzy prócz życzeń otrzymali także nagrody. Wyróżniono 19 nauczycieli i dyrektorów placówek oświatowych.

Spotkanie uświetnił kameralny koncert Krzysztofa Kiljańskiego z towarzyszeniem pianisty i gitarzysty. Było jazzowo i bluesowo. Artysta nawiązał dobry kontakt z publicznością. Nie stronił od wspomnień, dygresji i nawiązań do przeszłości. Wokalista zaśpiewał m.in. standardy Franka Sinatry, „Jej portret” Bogusława Meca czy „Prócz Ciebie nic” (w oryginale śpiewany z Kayah).

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. Wprowadzono go w 1982 r. w miejsce obchodzonego wcześniej Dnia Nauczyciela.

Nagrodę Burmistrza w tym roku otrzymali:

Nauczyciele:

1. Irena Kauczor - Zespół Szkół nr 1

2. Maria Jabłońska - Zespół Szkół nr 3

3. Dariusz Kowalski - Zespół Szkół Nr 3

4. Barbara Daniszewska - Zespół Szkół nr 4

5. Ellen Clair Pater - Zespół Szkół nr 4

6. Agnieszka Gajda - Zespół Szkół Integracyjnych nr 5

7. Anna Rembowska - Zespół Szkół Integracyjnych nr 5 

8.. Urszula Puchalska- Szkoła Podstawowa nr 6

9. Alicja Żmijewska- Szkoła Podstawowa nr 6

Dyrektorzy:

1. Paulina Karczmarczyk- Zespół Szkół nr 1

2. Jolanta Siwka- Zespół Szkół nr 2

3. Lidia Piotrowska- Zespół Szkół nr 3

4. Tomasz Kucza- Zespół Szkół nr 4

5. Artur Krasowski- Zespół Szkół Integracyjnych nr 5

6. Małgorzata Myszkowska- Szkoła Podstawowa nr 6

7. Małgorzata Jarosz- Gminne Przedszkole nr 1

8. Ewa Winek-Tęczowe Przedszkole

9.Ewa Bader - Gminne Przedszkole nr4

10. Dorota Kamecka - Gminne Przedszkole nr5

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Autor: Monika Zacharkiewicz

2014-10-15

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer