Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Oficjalne wyniki wyborów

Znamy oficjalne wyniki wyborów samorządowych w gminie Konstancin-Jeziorna. Kazimierz Jańczuk, obecny burmistrz zmierzy się w drugiej turze z Jerzym Markiem Wojdakiem. Mieszkańcy w niedzielnym głosowaniu wybrali także skład rady miejskiej. Zobaczymy w niej 14 nowych twarzy.

Wybory samorządowe odbyły się w niedzielę (16 listopada), jednak ich oficjalne wyniki poznaliśmy dopiero w środę (19 listopada). Wszystko przez potężną awarię systemu informatycznego Państwowej Komisji Wyborczej. Uniemożliwiała ona drukowanie protokołów z wynikami głosowania. Usterkę na szczęście udało się usunąć i oficjalnie poznaliśmy nazwiska zwycięzców tegorocznych wyborów.

W gminie Konstancin-Jeziorna do urn poszło 9 699 mieszkańców, z 19 640 uprawnionych do głosowania. Pierwszą turę bezapelacyjnie wygrał Kazimierz Jańczuk z KWW Konstancin Jutra. Obecny burmistrz zdobył 4 504 głosy, co stanowi 47,96 proc. wszystkich oddanych głosów. Drugi był Jerzy Marek Wojdak, kandydat KWW Przyjazny Samorząd, na którego zagłosowało 2 089 mieszkańców (22,24 proc.). To oni 30 listopada zmierzą się w drugiej turze. 

Kolejni byli: Sławomir Stanisław Stoczyński (KWW Wspólnota Konstancińska) - 1 846 głosów, Bogdan Wacław Karaś (KWW Klub Rozwoju) - 486 głosów i Jerzy Krzysztof Klucz (KWW SLD Lewica Razem) - 466 głosów. 

W wyborach do Rady Miejskiej 9 mandatów trafiło do kandydatów KWW Konstancin Jutra, 6 mandatów do kandydatów KWW Nasza Gmina - Nasz Powiat, po 2 mandaty do przedstawicieli KWW Nasze Miasto i KW Porozumienia Obywateli Konstancina-Jeziorny i po 1 mandacie otrzymali kandydaci KW Prawo i Sprawiedliwość oraz KW Klub Rozwoju. 

Skład nowej Rady Miejskiej:

1.  Arkadiusz Zewar (KWW Nasza Gmina - Nasz Powiat) - 159 głosów

2. Tomasz Nowicki (KW Porozumienia Obywateli Konstancina-Jeziorny) - 225 głosów

3. Aneta Iwona Słomba (KWW Nasza Gmina - Nasz Powiat) - 139 głosów

4. Robert Jan Baran (KWW Konstancin Jutra) - 151 osób

5. Adam Józef Grzegorzewski (KWW Konstancin Jutra) - 158 głosów

6. Zenobia Janina Tuszyńska (KWW Nasza Gmina - Nasz Powiat) - 78 głosów 

7. Alfreda Konopka (KWW Nasza Gmina - Nasz Powiat) - 216 głosów

8. Jolanta Katarzyna Stradecka (KWW Konstancin Jutra) - 83 głosy

9. Arkadiusz Głowacki (KW Porozumienia Obywateli Konstancina-Jeziorny) - 131 głosów

10. Izabela Barbara Skonecka (KWW Konstancin Jutra) - 93 głosy 

11. Andrzej Tadeusz Cieślawski (KWW Konstancin Jutra) - 87 głosów 

12. Grażyna Lucyna Chojnowska (KWW Konstancin Jutra) - 127 głosów

13. Jadwiga Magdziarz (KWW Nasza Gmina - Nasz Powiat) - 198 głosów

14. Elżbieta Karolina Wiktorowicz (KWW Nasze Miasto) - 68 głosów

15. Włodzimierz Andrzej Wojdak (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 159 głosów

16. Iwona Wiercińska (KWW Nasze Miasto) - 234 głosy 

17. Renata Dąbrowska (KWW Konstancin Jutra) - 123 głosy

18. Agata Anna Wilczek (KWW Nasza Gmina - Nasz Powiat) - 244 głosy

19. Katarzyna Anna Jacyna (KWW Klub Rozwoju) - 171 głosów

20. Mariusz Kucicki (KWW Konstancin Jutra) - 243 głosy

21. Cezary Żegliński (KWW Konstancin Jutra) - 161 głosów

Poniżej publikujemy protokoły wyborów, w których znajdują się m.in. szczegółowe wyniki i liczby głosów na poszczególnych kandydatów.


Autor: Patryk Siepsiak

2014-11-19

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer