Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

OSP Bielawa ma nowy wóz strażacki

Strażacy ochotnicy z OSP Bielawa otrzymali nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Jego zakup sfinansowała gmina Konstancin-Jeziorna. Samochód będzie służył wszystkim potrzebującym pomocy w wypadkach samochodowych i pożarach.

Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, który w piątek (28 listopada) trafił do OSP Bielawa to prawdziwy mercedes wśród wozów strażackich. Auto z podwoziem marki Scania i napędem 6x6 zastąpi na służbie wysłużonego 37-letniego GCB Steyra. Nowy wóz strażacki ma zbiornik wodny o pojemności 8725 litrów, zbiornik na środek pianotwórczy (880 litrów) oraz autopompę o wydajności 5300 litrów na minutę. Samochód wyposażony jest też w m.in. instalację zraszaczową i działko wodno-pianowe.

Nowoczesny wóz dla OSP Bielawa kosztował 862.920 zł, z czego 468.920 zł to środki własne gminy, 150 tys. zł pochodzi z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, 10.000 zł stanowi darowiznę od Polskich Sieci Energetycznych a kwota 234 tys. zł jest pożyczką z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Autor: Patryk Siepsiak

2014-11-28

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer