Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Poland Bike Marathon

Już w najbliższą sobotę (20 września) po raz pierwszy w historii zawita do Konstancina-Jeziorny Lotto Poland Bike Marathon. Wystartować w nim może każdy. Niezapomniane sportowe emocje gwarantowane. Zapraszamy do Parku Zdrojowego.

– Z dużą radością zadebiutujemy w Konstancinie-Jeziornie, jedynym uzdrowisku na Mazowszu w bezpośrednim sąsiedztwie Warszawy – mówi Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. – Wyścigi będą przebiegać po zupełnie nowej trasie ścieżkami i duktami leśnymi Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Wymarzony teren do rowerowej rekreacji.

Dodatkową atrakcją sobotnich zmagań będzie kolarskie miasteczko, które stanie w Parku Zdrojowym. Zapraszam całe rodziny do Konstancina-Jeziorny w sobotę, 20 września. Wystartować może każdy. Wystarczy mieć rower i kask.

Rywalizacja tradycyjnie odbędzie się na trzech dystansach: MAX (53 km), MINI (26 km) oraz FAN (8 km - dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Konstancina-Jeziorny w kolarstwie górskim). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat. Uwaga! Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna są zwolnieni z opłaty startowej.

XI etap LOTTO Poland Bike Marathon 2014 organizowany jest we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna.

[BIURO ZAWODÓW]
Konstancin-Jeziorna, Park Zdrojowy (Miasteczko Poland Bike) – 19 września (piątek) godz. 17.00-20.00 oraz 20 września (sobota) godz. 8.00-11.00 (dystans FAN) i godz. 8.00-12.00 (dystanse MINI i MAX)

[PROGRAM ZAWODÓW]

8.00-11.00 Zapisy w Biurze Zawodów (dystans FAN)

8.00-12.00 Zapisy w Biurze Zawodów (dystanse MINI i MAX)

11.10 Ustawianie zawodników na starcie dystansu FAN (sektor I - rocznik 2000-2003, sektor II - rocznik 2004-2007)

11.15 Start dystansu FAN (8 km)

12.15 Ustawianie zawodników w sektorach (I-VIII) na starcie dystansów MAX i MINI

12.30 Start dystansów MAX (53 km) i MINI (26 km)

12.45 Start Mini Cross (2-4 i 5-6 lat) na terenie Miasteczka Poland Bike

14.00 Dekoracja dystansu FAN i Mini Cross oraz losowanie nagród dla uczestników

15.30 Dekoracja dystansów MINI i MAX oraz losowanie nagród dla uczestników


[DODATKOWE INFORMACJE]

Podczas maratonu będzie funkcjonował elektroniczny system pomiaru czasu (start i meta) oraz na trasie kontrolna mata elektronicznego pomiaru czasu. Po zakończeniu zawodów zawodnicy otrzymają swój wynik SMS-em (warunek - przy rejestracji należy podać nr telefonu komórkowego). W Miasteczku Poland Bike będzie można skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego firm OLSH i Beat Bike (regulacje sprzętu, hamulce, przerzutki, wymiana dętek, serwis postartowy). Dla wszystkich uczestników maratonu bufety na trasie i w Miasteczku Poland Bike („kolarski makaron”, ciasta, ciasteczka, owoce, batony, napoje, izotoniki itp.). Dla dzieci - Chatka Małolatka (malowanie buziek, zajęcia i zabawy plastyczne, edukacyjne i integracyjne konkursy pod okiem wyspecjalizowanych animatorów).

Więcej na: www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon.

Autor:

2014-09-16

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer