Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Ponad 30 tys. zł dla WOŚP

Konstancin-Jeziorna w niedzielę (11 stycznia) kolejny raz zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Podczas tegorocznego finału udało się zebrać ponad 30 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania chorych dzieci oraz godną opiekę medyczną seniorów.

W niedzielę (11 stycznia) cały świat grał z Jurkiem Owsiakiem. W tej orkiestrze nie mogło zabraknąć także Konstancina-Jeziorny. W naszym mieście działały dwa sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - przy Zespole Szkół nr 2 i Konstancińskim Domu Kultury. 

W tym roku w akcję zaangażowało się prawie 70 wolontariuszy. Przez całą niedzielę można ich było spotkać w wielu częściach miasta. Wszyscy zachęcali przechodniów do wsparcia orkiestry. Cel był jeden - zebrać jak najwięcej pieniędzy na zakup specjalistycznego sprzętu dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. Konstancinianie byli hojni. Indywidualny rekord tegorocznego finału należy do Macieja Pecyny z ZS nr 1, który uzbierał do swojej puszki aż 2.332,08 zł.

Całodniowej zbiórce towarzyszyły liczne atrakcje - w hali Gminnego Sportu i Rekreacji rozegrano turniej tenbada, a w Konstancińskim Domu Kultury czekały występy wokalne i taneczne. Koncert finałowy w Hugonówce otworzył Zespół Tańca Artystycznego i Nowoczesnego "Sonata". Na scenie zaprezentowali się też tancerze m.in. z Egurrola Dance Studio i GOSiR-u, a także Grupa Musicalowa Tugeder i Studio Piosenki Szkoły Muzycznej. Razem z konstancińską WOŚP grały zespoły Teraz i Tu, White Highway, Kolorofonia oraz gwiazdy srebrnego ekranu - Teresa Lipowska, Witold Pyrkosz, Kacper Kuszewski, Tomasz Stockinger i Karol Strassburger. Goście chętnie kwestowali i rozdawali autografy. Wieczór zakończyła gorąca samba w wykonaniu zespołu Tropicana. Niestety, pogoda pokrzyżowała plany organizatorów i z powodu silnego wiatru zrezygnowano z pokazu sztucznych ogni. 

23. finał WOŚP w Konstancinie-Jeziornie, mimo że nie udało się pobić ubiegłorocznego rekordu, można z pewnością zaliczyć do udanych. Dwa sztaby zebrały łącznie 30.789,50 zł.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-01-13

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer