Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Popłynęli po medale

Zawodnicy Integracyjnego Klubu Sportowego Konstancin sięgają po kolejne laury. Siedem medali to ich ostatnia zdobycz na mistrzostwach Polski rozegranych m.in. w Olsztynie i Ostrowcu Świętokrzyskim.

Integracyjny Klub Sportowy „Konstancin” w Olsztynie reprezentowało 6 zawodników, w Oświęcimiu - 2, a w Ostrowcu Świętokrzyskim - 2 zawodniczki. Nasza kadra na każde mistrzostwa jechała z wielkimi nadziejami. Zawodnicy nie zawiedli i popłynęli na medal.

W stolicy Warmii i Mazur najlepsza była Barbara Mazurkiewicz. Konstancinianka zdobyła 3 złote medale w konkurencjach: 100 m i 200 m stylem motylkowym oraz 400 m sposobem zmiennym (5:05,54), a także 2 srebra za: 50 m motylkiem (0:28,68) i 200 m stylem zmiennym (2:23,41).

Klubowa koleżanka Basi, 14-letnia Zuzanna Sokół, zajęła w Olsztynie 9. miejsce, na dystansie 800 m stylem dowolnym. To duży sukces, tym bardziej, że jeszcze pół roku temu zawodniczka w ogólnopolskich rankingach plasowała się w okolicy 20. i 30. miejsca. – Zuzia jest z "krwi i kości" sprinterką, jednak z uwagi na wzrost i niski poziom siły mięśniowej, na razie nie ma szans na czołowe lokaty – wyjaśnia Aleksandra Golon, trenerka. – Z niecierpliwością czekamy kiedy zawodniczka urośnie i będzie mogła startować w konkurencjach sprinterskich.

W Ostrowcu Świętokrzyskim triumf odniosła natomiast 15-letnia Michalina Pecyna. Zawodniczka popłynęła po złoto (400 m sposobem zmiennym) oraz brąz (800 m stylem dowolnym), przegrywając zaledwie o 2 sekundy walkę o drugie miejsce. Niestety, dystans 200 m zakończyła już poza podium, na czwartej pozycji. 

Mistrzostwa w Oświęcimiu dla zawodników IKS Konstancin nie były już tak udane. Maciej Pecyna i Kacper Lenartowicz popłynęli bardzo dobrze, jednak ich występ nie był na tle mocny, by przynieść im upragniony medal. Konstancinianie uplasowali się w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodników w kraju. – Na uwagę zasługuje stały postęp Kacpra – zwłaszcza, że zawodnik rozpoczął szkolenie z rocznym opóźnieniem w stosunku do swoich rówieśników – podkreśla Aleksandra Golon. – Swoją ciężką i regularną pracą z roku na roku zbliża się do czołówki kraju.

Sportowcy nie spoczywają na laurach. Pod koniec marca kolejni zawodnicy klubu wezmą udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach 12 i 13-latków. Trenerzy liczą na medale: Macieja Rabana i Jana Rembowskiego, którzy od 2 lat w rankingach ogólnopolskich zajmują czołowe miejsca.


Integracyjny Klub Sportowy "Konstancin" powstał z inicjatywy Aleksandry i Krzysztofa Golonów, byłych medalistów mistrzostw Polski w pływaniu, reprezentantów kadry narodowej w latach 1996-2003. 

Klub realizuje wraz ze Szkołą Podstawową nr 2 w Konstancinie-Jeziornie projekt klas o profilu pływackim. Placówka prowadzi nabory do klasy pierwszej i czwartej. Uczniowie realizują program nauczania taki sam jak w klasach ogólnych, natomiast plan lekcji dostosowany jest do zajęć treningowych na pływalni, która znajduje się zaledwie 5 minut pieszo od szkoły. 

Uczniowie z klas pływackich są przez cały dzień pod opieką szkoły lub klubu, dzięki czemu rodzice zwolnieni są z obowiązku dowożenia dzieci na treningi. Szczegółowe informacje dotyczące projektu dostępne są na stronie klubowej: www.ikskonstancin.com.pl, w zakładce "Klasy pływackie"


Autor: Patryk Siepsiak

2015-03-20

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer