Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Profilaktyka na sportowo

W zdrowym ciele, zdrowy duch pokazali w poniedziałek (1 grudnia) uczniowie z gminy Konstancin-Jeziorna, którzy na sportowo obchodzili Światowy Dzień Walki z AIDS.

Światowy Dzień Walki z AIDS obchodzone jest od 1988 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia. W poniedziałek, 1 grudnia na całym świecie odbywały się liczne happeningi oraz akcje dotyczące profilaktyki HIV i AIDS. Nie inaczej było w Konstancinie-Jeziornie, gdzie w tym roku młodzież szkolna rywalizowała w zawodach. Trasa biegu prowadziła alejkami Parku Zdrojowego. W sportowych rozrywach najwięcej medali zgarnęli przedstawiciele Zespołu Szkół nr 1. Na podium znalazło się też miejsce dla uczniowie z Zespołu Szkół nr 3, Zespołu Szkół Integracyjnych nr 5 i Szkoły Podstawowej nr 6 w Opaczy. Gminne obchody Światowego Dnia Walki z AIDS zakończyła w Konstancińskim Domu Kultury projekcja filmu edukacyjnego przestrzegającego młodzież przed podejmowaniem ryzykownych zachowań. Magdalena Gołębiowska, kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Zdrowia konstancińskiego magistratu wręczyła także nagrody szkołom biorącym udział w akcji. Do placówek powędrowały piłki i radioodtwarzacze. 

[SZKOŁY PODSTAWOWE]

Dziewczęta:

1. Zosia Żegnałek - Zespół Szkół nr 1

2. Klaudia Kanabus - Zespół Szkół nr 1

3. Angelika Deptuła - Szkoła Podstawowa nr 6
Chłopcy: 

1.Jakub Rawski - Zespół Szkół nr 1

2. Adria Pec - Zespół Szkół Integracyjnych nr 5

3. Szymon Ćwikliński - Zespół Szkół nr 1

[GIMNAZJUM]

Dziewczęta

1.Zuzanna Sokół - Zespół Szkół nr 1

2.Julia Czerniewska - Zespół Szkół nr 1

3.Julia Abramowicz - Zespół Szkół nr 1
Chłopcy:

1.Andrzej Gospodarczyk - Zespół Szkół nr 3

2. Dominik Bartnik - Zespół Szkół nr 3

3. Patryk Lenarcik  Zespół Szkół nr 1

Autor: Patryk Siepsiak

2014-12-02

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer