Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Radni złożyli ślubowanie

Dwudziestu radnych złożyło dziś ślubowanie. Poznaliśmy także przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady. Andrzej Cieślawski nadal będzie pełnił funkcję przewodniczącego, a wiceprzewodniczącymi zostały: Alfreda Konopka i Grażyna Chojnowska.

Sesja inaugurująca VII kadencję odbyła się w sali posiedzeń przy ul. Świetlicowej. Tradycyjnie otworzył ją radny senior. Obecnie jest nim Andrzej Cieślawski. Nowo wybrani radni w kolejności alfabetycznej składali ślubowanie i odbierali z rąk Wojciecha Miętusiewicza, przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej, zaświadczenie o wyborze. Ślubowanie złożyło 20 radnych, nieobecny był Włodzimierz Wojdak.

Później radni VII kadencji wybrali przewodniczącego rady. Zgłoszone zostały dwie kandydatury. Dotychczasowego przewodniczącego - Andrzeja Cieślawskiego zaproponowała Grażyna Chojnowska. Argumentowała, że dobrze sprawował tę funkcję w poprzedniej kadencji. Dał się poznać jako osoba kompetentna, otwarta na wszelkie zmiany i innowacje. Z kolei Elżbieta Wiktorowicz optowała za Iwoną Wiercińską. – Mamy w radzie dużo kobiet i naszym marzeniem jest, by przewodniczącą była kobieta – powiedziała. – Ponadto uzyskała wysoki wynik w wyborach – dodała. Ostatecznie wygrał Andrzej Cieślawski, który otrzymał 11 głosów, Iwona Wiercińska - 9 głosów. Wiceprzewodnicząca Alfreda Konopka uzyskała poparcie 15 radnych, a Grażyna Chojnowska – 18 .

Kolejnym punktem obrad było powołanie komisji rewizyjnej. Głos zabrała pełniąca funkcję przewodniczącej komisji rewizyjnej w mijającej kadencji - Grażyna Żmigrodzka-Konitzer. Ostrzegła, że praca w tej komisji jest bardzo trudna, wymaga dużego zaangażowania i dyspozycyjności, ale przynosi wiele satysfakcji. Chętnych do zasiadania w tej ważnej komisji nie było wielu. Udało się jednak powołać pięcioosobowy zespół. W jego skład weszli: Adam Grzegorzewski, Arkadiusz Zewar, Aneta Słomba, Katarzyna Jacyna i Mariusz Kucicki.

Przewodniczący rady Andrzej Cieślawski podzielił się, nieoficjalną wówczas jeszcze, informacją o wynikach wyborów w II turze. Pogratulował obecnemu w sali posiedzeń burmistrzowi Kazimierzowi Jańczukowi zwycięstwa i zapowiedział, że kolejną sesję, podczas której odbędzie się zaprzysiężenie burmistrza, komisarz wyborczy zwoła prawdopodobnie w najbliższy czwartek.

Autor: Autor: Monika Zacharkiewicz

2014-12-01

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer