Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Rower miejski wraca po zimie

Po zimowej przerwie na ulice wraca Konstanciński Rower Miejski. Od najbliższej niedzieli, 1 marca znów będzie można korzystać z wypożyczalni jednośladów. Przypominamy, pierwsze 20 minut jazdy jest bezpłatne.

Konstanciński Rower Miejski został uruchomiony 13 czerwca 2014 r. Od czasu inauguracji do zakończenia sezonu (30 listopada) jednoślady były wypożyczane 6 486 razy, a liczba zarejestrowanych użytkowników KRM i mieszkańców Konstancina-Jeziorny, posiadających konta w warszawskich systemach sięgnęła 1115.

Miesiącem największej aktywności użytkowników w Konstancinie-Jeziornie był lipiec. W tym miesiącu odnotowano również dzienny rekord wypożyczeń - 19 lipca rowerzyści sięgali po jednoślady KRM 120 razy.

W najbliższą niedzielę (1 marca) po zimowej przerwie rowery znów wyjadą na ulice. Do dyspozycji mieszkańców jest 5 stacji (wykaz poniżej) i 55 jednośladów. Przypominamy, pierwsze 20 minut jazdy jest bezpłatne. Później zapłacimy: 1 zł (od 20 do 60 min), 3 zł (druga godzina), 5 zł (trzecia godzina) i 7 zł (czwarta i każda następna godzina). 

Żeby móc korzystać z KRM należy się najpierw zarejestrować (można to zrobić TUTAJ). Trzeba też wpłacić minimum 10 zł opłaty inicjalnej. Wystarczy 1 minuta i gotowe - można już korzystać z rowerów miejskich 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Przypomina, że KRM jest w pełni kompatybilny ze stołecznym Veturilo. Rowerzyści z Konstancina-Jeziorny mogą korzystać zarówno z jednośladów KRM, jak i Veturilo bez dodatkowej rejestracji i zbędnych formalności.

Stacje Konstancińskiego Roweru Miejskiego:

  • Klarysew - ul. Warszawska (obok skrzyżowania z ul. Mirkowską)
  • Mirków - ul. Mirkowska (parking przy Wydziale Planowania Przestrzennego UMiG),
  • Grapa - ul. Wilanowska (parking przy poczcie),
  • Park Zdrojowy - (główna aleja wejściowa do parku - od ul. Piłsudskiego)
  • Skolimów - (przy Ośrodku Pomocy Społecznej)

Autor: Patryk Siepsiak

2015-02-27

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer