Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Rusza budowa nowego ratusza

Rusza budowa nowego ratusza w Konstancinie-Jeziornie. W poniedziałek (24 listopada) gmina przekaże wykonawcy plac budowy. Urząd, który stanie między ul. Piaseczyńską a ul. Kolejową ma być gotowy w ciągu dwóch lat.

Za budowę nowego ratusza odpowiada wyłonione w przetargu polsko-hiszpańskie konsorcjum firm. Jego liderem jest spółka "Coprosa", z którą 14 listopada Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna, podpisał umowę  na realizację inwestycji. W najbliższy poniedziałek (24 listopada) gmina przekaże wykonawcy plac budowy. Wtedy też pełną parą ruszą prace. Nowy urząd ma być gotowy w ciągu dwóch najbliższych lat. 

Budynek został zaprojektowany przez pracownię "Brzozowski Grabowiecki Architekci” z Warszawy. Będzie miał nowoczesny i elegancki wygląd. W ratuszu zostanie wyodrębniona m.in. strefa obsługi mieszkańców, znajdzie się w nim też przestronna sala konferencyjna. Doświetlenie obiektu zapewnią wielkopołaciowe okna, a ogród na dziedzińcu - przyjemną dla oka zieleń. Koszt inwestycji to 24.599.235,25 zł.


Przeczytaj też:

> Umowa na nowy ratusz podpisana

> Nowy ratusz wybuduje polsko-hiszpańskie konsorcjum

Autor: Patryk Siepsiak

2014-11-21

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer