Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Ruszył nabór wniosków

W środę (1 kwietnia) rozpoczął się nabór wniosków do budżetu obywatelskiego gminy Konstancin-Jeziorna na 2016 rok. Samorząd na projekty mieszkańców przeznaczy milion złotych. Propozycje można zgłaszać do końca kwietnia.


Mieszkańcy Konstancina-Jeziorny kolejny raz zadecydują o wydatkach z gminnej kasy. W środę (1 kwietnia) rozpoczął się nabór wniosków do budżetu obywatelskiego na 2016 r. Propozycje można zgłaszać przez miesiąc, a niezbędny do tego jest formularz. Znajdziemy go na naszej stronie internetowej (poniżej) oraz w kancelarii konstancińskiego magistratu (parter, pok. nr 4).

Zgłoszenia do budżetu obywatelskiego można:

  • wysłać pocztą tradycyjną na adres: Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, ul. Warszawska 32, 05-520 Konstancin-Jeziorna, z dopiskiem na kopercie "Budżet obywatelski";
  • dostarczyć osobiście do kancelarii urzędu
  • przesłać mailem na adres: urzad@konstancinjeziorna.pl, podając w temacie wiadomości "Budżet obywatelski 2016".

W przyszłym roku na pomysły mieszkańców przeznaczony zostanie okrągły milion złotych, z czego 800 tys. zł na zadania inwestycyjno-remontowe i 200 tys. zł na zadania z zakresu: turystyki, sportu, rekreacji i kultury. Przy czym, w ostatnim przypadku wartość zgłaszanego projektu nie może przekroczyć 50 tys. zł. O tym, co ostatecznie znajdzie się na liście do realizacji na 2016 r. zadecyduje głosowanie. Zwycięskie projekty poznamy do 31 lipca. 

Szczegóły w załączonym Regulaminie Budżetu Obywatelskiego Gminy Konstancin-Jeziorna. 


Harmonogram budżetu obywatelskiego:

  • od 1 do 30 kwietnia Zgłaszanie projektów
  • od 1 do 20 maja Weryfikacja projektów przez komisję
  • do 30 maja Publikacja listy projektów zakwalifikowanych do głosowania
  • od 16 do 30 czerwca Głosowanie
  • do 31 lipca Publikacja wyników głosowania

Autor: Patryk Siepsiak

2015-04-01

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer