Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Seniorzy znaleźli sposób na nudę

Nauka tańca to sposób seniorów z gminy Konstancin-Jeziorna na nudę. Działający przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji zespół "Kantata" zaprasza w swoje szeregi. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę od godz. 14 do godz. 16.00.

Zespół "Kantata", wcześniej jako "Pogodna Jesień", działa w gminie Konstancin-Jeziorna od przeszło trzech lata. Seniorzy na cotygodniowych spotkaniach uczą się m.in. tańców polskich, towarzyskich i etnicznych, a zajęcia prowadzi znana choreograf Lidia Leszczyńska, która jest również założycielką grupy. – Chciałam w ten sposób zadbać o aktywizację osób w starszym wieku, "wyciągnąć" je z domu – podkreśla Lidia Leszczyńska. 

Udało się. Obecnie zespół liczy prawie 20 członków i ma na swoim koncie całkiem pokaźny repertuar. – Wszystkie formy tańca połączone są z wybranymi elementami baletowymi oraz gimnastyką korekcyjną – podkreśla choreograf. – Ponadto dostosowane są do możliwości fizycznych i wieku naszych tancerzy. Jednym z celów zespołu jest nawiązanie współpracy z podobnym klubem działającym na warszawskim Ursynowie. – Dzięki temu będziemy mogli organizować wspólne pokazy i imprezy – podsumowuje pani Lidia. 

Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do konstancińskiej "Kantaty" zapraszamy w każdą sobotę do Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Żeromskiego 15 w Konstancinie-Jeziornie. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 14.00. Więcej szczegółów udziela Lidia Leszczyńska pod numerem telefonu - 505-116-859. O zespole można przeczytać także TUTAJ

Autor: Patryk Siepsiak

2014-12-17

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer