Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Sukces Sonaty i Przepióreczki

Sukcesem zakończył się udział dwóch konstancińskich zespołów artystycznych w IV Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Młodych "Folkowe Inspiracje". "Sonata" zajęła na nim trzecie miejsce, a "Przepióreczka" otrzymała wyróżnienie.

O "Złotą łódkę" walczyło kilkanaście zespołów z Polski i z zagranicy. Wśród nich nie mogło zabraknąć "Przepióreczki", działającej przy Zespole Szkół nr 2 w Konstancinie-Jeziornie oraz "Sonaty" z Gminnego Ośrodka Spotu i Rekreacji. Występ na festiwalu "Folkowe inspiracje" w Łodzi okazał się sukcesem. Konstancinianie wrócili do domów z nagrodami. 

W kategorii taniec inspirowany folkiem (kat. wiekowa 12-16 lat) "Przepióreczka" zaprezentowała fragmenty suity "Fantazja Polska" do muzyki filmowej Wojciecha Kilara oraz Ludomira Różyckiego oraz fragmenty z opery "Pan Twardowski", za co otrzymała wyróżnienie. Z kolei "Sonata" pokazała czeski taniec "Nane Cocha" oraz V taniec węgierski Brahmsa na motywach ludowych tańców Cyganów Węgierskich. Jury nagrodziło ten występ trzecim miejscem (kat. wiek. 17-25 lat). 

Zespoły prowadzone przez choreograf Lidię Leszczyńską swoje umiejętności taneczne i wokalne zaprezentowały nie tylko na scenie, 18 października konstancinianie wystąpili również na rynku łódzkiej  Manufaktury. Publiczność była zachwycona kolorowym show.

Autor: Patryk Siepsiak

2014-10-27

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer