Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Szkoła w Opaczy będzie miała salę

Szkoła Podstawowa nr 6 w Opaczy, która niedawno została całkowicie zmodernizowana, doczeka się budowy nowej sali gimnastycznej. Ruszyły prace budowlane, które mają się zakończyć w sierpniu przyszłego roku.

Budynek szkoły przeszedł kompleksowy remont w 2012 roku. Już dziś jest wizytówką gminy. Zyskał nie tylko piękną elewację, ale także zupełnie nowe wnętrza. Wyremontowane zostały wszystkie sale, wybudowano windę dla osób niepełnosprawnych, nowe pomieszczenia dydaktyczne i niewielką salkę do ćwiczeń fizycznych. Podczas otwarcia szkoły burmistrz Kazimierz Jańczuk zadeklarował, że wybudowana zostanie także sala gimnastyczna. Ogłoszony został przetarg, a w kwietniu tego roku został wyłoniony wykonawca – Spółdzielnia Rzemieślnicza „Budowlana” z siedzibą w Radomiu.


Nowo wybudowana sala gimnastyczna będzie wyposażona w mobilną teleskopową widownię dla 60 osób, a także mobilną kurtynę z napędem elektrycznym, dzięki której będzie można przedzielić salę na dwie części treningowe. W projekcie przewidziano m.in. dwa zespoły przebieralni, pokój trenera i magazyn sportowy. Boisko będzie miało wymiary 14x26 m.
Sala ma zostać oddana do użytku w sierpniu przyszłego roku. We wtorek (5 sierpnia) podczas spotkania z burmistrzem Kazimierzem Jańczukiem, wykonawca potwierdził, że termin realizacji inwestycji zostanie dotrzymany. Koszt inwestycji wyniesie prawie 2,4 mln zł. Gmina ubiega się o dofinansowanie inwestycji ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki. Na razie została wpisana na listę rezerwową.

Autor: Autor: Monika Zacharkiewicz

2014-08-07

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer