Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Tańsze bilety dzięki karcie

Od stycznia mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna zapłacą mniej za bilety warszawskiej komunikacji miejskiej. Jest to możliwe dzięki skorzystaniu przez samorząd z nowej oferty taryfowej "Warszawa+". Burmistrz Kazimierz Jańczuk w czwartek (11 grudnia) podpisał w tej sprawie porozumienie z dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.


Gmina Konstancin-Jeziorna jest czwartym samorządem, w którym zostanie wprowadzona nowa taryfa biletowa "Warszawa+". Wcześniej z oferty Zarządu Transportu Miejskiego skorzystały tylko: Marki, Jabłonna i Nadarzyn. – Byliśmy jednymi z pierwszych, którzy wyszli z inicjatywą utworzenia tańszych biletów dla mieszkańców podwarszawskich gmin – podkreśla Kazimierz Jańczuk, burmistrz Konstancina-Jeziorny. – Cieszę się, że pomysł udało się zrealizować.

W czwartek (11 grudnia) Wiesław Witek, dyrektor ZTM podpisał w tej sprawie porozumienie z burmistrzem Kazimierzem Jańczukiem, przy kontrasygnacie Dariusza Lipca - skarbnika gminy. Dzięki temu mieszkańcy, którzy zdecydują się skorzystać z oferty „Warszawa+” od stycznia mniej zapłacą za codzienne podróżowanie komunikacją miejską. Bilet 30­-dniowy imienny, ważny w obu strefach, będzie kosztował 196 zł (ulgowy 98 zł) - obecnie jest to odpowiednio 210 zł i 105 zł. Z kolei za 90-dniowy zapłacimy 482 zł (241 zł ulgowy), a nie jak do tej pory - 536 zł (ulgowy -268 zł). Mieszkańcy gmin będą też mogli kupić tańsze bilety tylko na drugą strefę. 30-dniowy będzie kosztować 98 zł (ulgowy 49 zł), a 90-dniowy - 250 zł (ulgowy 125 zł). Różnicę w cenie biletów pokryje konstanciński samorząd. 

Tańsze bilety mogą być kodowane wyłącznie na spersonalizowanej (posiadającej zdjęcie oraz imię i nazwisko właściciela) Warszawskiej Karcie Miejskiej, która w naszej gminie będzie miała formę karty mieszkańca. 

Więcej o Konstancińskiej Karcie Mieszkańca TUTAJ.

Autor: Patryk Siepsiak

2014-12-12

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer