Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Uczczą pamięć Żołnierzy Wyklętych

Wystawa, koncert i projekcja filmu - to konstancińskie uroczystości z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które rozpoczną się w niedzielę, 1 marca.

1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który jest obchodzony w całej Polsce. Nie inaczej będzie w Konstancinie-Jeziornie. Tego dnia o godz. 17.00 w Konstancińskim Domu Kultury zostanie otwarta wystawa „Zaplute karły reakcji”, prezentująca polską konspirację niepodległościową w latach 1944-1956. Wystawa będzie czynna do 13 kwietnia. 

O godz. 18.00 w sali widowiskowej Hugonówki rozpocznie się koncert poetycko-muzyczny pt. „Listy cz. 1”. W programie artystycznym przygotowanym przez grupę artystów „Pod Prąd” znajdą się m.in. piosenki z projektu Fundacji Niepodległości - „Panny wyklęte”, a także tradycyjne pieśni partyzanckie. Gościem specjalnym koncertu będzie ppłk Józef Małek ps. Tygrys. 

Ponadto w ramach obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zaplanowano jeszcze: 10 marca, o godz. 19, pokaz filmu pt. „Panna Lodzia” (sala widowiskowa Hugonówki) oraz 13 kwietnia, o godz. 18, spotkanie z ppłk Józefem Małkiem, które poprowadzi Marcin Sołtysiak z Instytutu Pamięci Narodowej. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych:

  • Wystawa Instytutu Pamięci Narodowej „Zaplute karły reakcji” - 1 marca, godz. 17.00
  • Koncert pt. "Listy cz. 1", - 1 marca, godz. 18.00
  • Pokaz filmu dokumentalnego Agaty Gregorczyk-Janik pt. "Panna Lodzia" - 10 marca. godz. 19.00
  • Spotkanie z ppłk Józefem Małkiem "Tygrysem" - 13 marca, godz. 18.00Autor: Patryk Siepsiak

2015-02-27

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer