Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Urzecze zdobywa serca

Urzecze zdobywa kolejne serca miłośników kultury ludowej. Należy do nich m.in. Paweł Wroński, dziennikarz i fotograf, który temu pięknemu regionowi nad Wisłą poświęcił obszerny artykuł w najnowszym numerze magazynu "Świat. Podróże. Kultura".

Paweł Wroński w swoim artykule nie tylko przybliża historię Urzecza, ale przede wszystkim zaprasza czytelników na dwa wielkie tegoroczne wydarzenia nad Wisłą. 

Pierwsze z nich to oczywiście Flis Festiwal (9 i 10 maja), który w tym roku zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Choć do imprezy zostało jeszcze kilka miesięcy, jej organizatorzy uchylili już rąbka tajemnicy. W Gassach rozbrzmiewać będzie muzyka ludowa (Łurzycanki) oraz folkowa (Joanna Słowińska z zespołem). W programie festiwalu też m.in.: warsztaty tradycyjnego rzemiosła - szkutnictwa, wikliniarstwa, pszczelarstwa, kowalstwa, a także parada tradycyjnych żaglowców, regaty na wiosłach, pociąg flisacki na rzece, a po zachodzie słońca - flisackie ognisko z muzyką na żywo. Więcej szczegółów już wkrótce. 

Nie mniej ciekawie zapowiadają się także Zielone Świątki na Urzeczu. Będzie się działo: orszak łodzi o żaglach rozprzowych po Wiśle, rajd rowerowy na orientację, pokazy tańców ludowych, warsztaty kulinarne i występy muzyczne zespołów - to tylko niektóre z zaplanowanych atrakcji, na które możemy liczyć 24 maja na nabrzeżach Wisły w Górze Kalwarii, Karczewie, Gassach, Ciszycy i Miedzeszynie. Z kolei 25 maja impreza zawita do dzielnicy Wilanów m. st. Warszawy.  

Artykuł autorstwa Pawła Wrońskiego można przeczytać na jego internetowym blogu. Znajdziemy go pod adresem: pawelwronski.wordpress.com. Zachęcamy do lektury.

Polecamy też strony:

Autor: Patryk Siepsiak

2015-02-12

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer