Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

We wrześniu szczepienie lisów

Tagi:

We wrześniu zaplanowano coroczną akcję doustnego szczepienia lisów przeciw wściekliźnie. Specjalne preparaty będą zrzucane z samolotów na kompleksy leśne, pola i łąki. Wojewódzki lekarz weterynarii prosi o zachowanie ostrożności podczas jesiennych spacerów.

Szczepionki mają formę zielono-brązowych kostek i charakteryzują się intensywnym rybnym zapachem. Preparaty będą zrzucane na obszarze powiatu piaseczyńskiego od 15 do 22 września.

W tym okresie Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii zaleca ostrożność podczas wiosennych wypraw na łono natury. Prosi też o przestrzeganie kilku podstawowych zasad. Jeśli podczas spaceru zobaczymy szczepionkę, nie ruszajmy jej. Dotknięcie preparatu przez człowieka spowoduje, że nie zostanie on podjęty przez lisa. Jeśli jednak przypadkiem weźmiemy szczepionkę do ręki, pamiętajmy, by niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

Ostrożni podczas jesiennych spacerów powinni być też właściciele zwierząt domowych. Po wyłożeniu szczepionki przez 14 dni psy należy prowadzić na smyczy, a koty trzymać w zamkniętych pomieszczeniach. Wszystkie przypadki kontaktu naszych pupili i zwierząt gospodarskich ze szczepionką należy zgłaszać do lekarza weterynarii.

Szczegóły na plakacie poniżej.

Autor: Patryk Siepsiak

2014-09-11

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer