Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Wielkie show na lodowisku

Tagi:

Takiego wydarzenia na lodowisku w Parku Zdrojowym jeszcze nie było. W niedzielę (1 lutego) odbyła się impreza na zakończenie ferii zimowych. Na tafli sztucznego lodowiska odbyły się m.in. pokazy łyżwiarstwa figurowego. Całość zwieńczyła dyskoteka pod gwiazdami w rytmach polskiego disco.

W niedzielę pogoda była wyśmienita i sprzyjała wszelkiej aktywności na świeżym powietrzu. Park Zdrojowy gościł tłumy i mieszkańców, i przyjezdnych. Można było pospacerować alejkami Parku, pojeździć na łyżwach, napić się gorącej czekolady czy zjeść gofra z konfiturami.

Po zmierzchu, punktualnie o godz. 17.00, lodowisko wypełniło się łyżwiarzami ze szkoły Ice&Fun. Imprezę poprowadziła Renata Aleksander, mistrzyni łyżwiarstwa figurowego, gwiazda rewii Holiday On Ice, jurorka i choreograf programu „Gwiazdy tańczą na lodzie". Goście podziwiali efektowne pokazy jazdy figurowej z trudnymi ewolucjami, które momentami zapierały dech w piersiach. Łyżwiarze prezentowali swoje umiejętności m.in. do podkładu muzycznego z filmów: „Król Lew“, „Grease“czy „Pocahontas“. Licznie skupieni wokół lodowiska mieszkańcy nagradzali zawodników gromkimi brawami. Dzieci zaś chętnie brały udział w zabawach i konkursach z nagrodami, które ufundował Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna.

Jedną z atrakcji imprezy był mecz w unihokeja – radni kontra mieszkańcy. Pojedynek od samego początku był zacięty. Zawodnicy często przewracali się na taflę, co wzbudzało głośne reakcje publiczności. Całość przebiegała w radosnej atmosferze. Dobrze bawili się zarówno radni, wśród których zagrali m.in. Grażyna Chojnowska, Agata Wilczek, Arkadiusz Głowacki, Tomasz Nowicki oraz Arkadiusz Strzyżewski, wicestarosta piaseczyński, jak i mieszkańcy. Chętnych do gry z radnymi było tak wielu, że zawodnicy zmieniali się rotacyjnie, aby każdy mógł zagrać. Gra zakończyła się remisem (4:4). Po rzutach karnych nie wyłoniono zwycięzcy, w związku z tym planowany jest rewanż, który odbędzie się 28 lutego.

Po meczu rozpoczęła się dyskoteka, którą poprowadzili Daniel Korytek i Tomek Nowicki, inicjator imprezy. Tym razem z głośników mogliśmy usłyszeć rytmy polskiego disco.

Organizatorem wydarzenia był Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Konstanciński Dom Kultury. Patronat medialny objęła Gazeta Nad Wisłą oraz portal Konstancin24.eu. Dziękujemy firmie FIL-POL (operatorowi lodowiska) za bezpłatne udostępnienie lodowiska podczas imprezy, co z pewnością przyczyniło się do większej frekwencji.

Autor: PWOS

2015-02-04

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer