Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Pobiegli, aby uczcić pamięć

Ponad sto osób wzięło udział w 4. Biegu im. Tomasza Hopfera. W tym roku najszybsi w klasyfikacji open byli Krzysztof Wasiewicz i Marta Jusińska. Wśród uczniów na najwyższym podium stanęli Dariusz Dziedziak i Zofia Żegnałek.

Bieg odbył się w minioną sobotę (16 września), tydzień przed 39. PZU Maratonem Warszawskim. Termin konstancińskiej imprezy nie był przypadkowy, gdyż to właśnie Tomasz Hopfer – sportowiec, dziennikarz i mieszkaniec naszej gminy – był pomysłodawcą tego wielkiego wydarzenia sportowego. W tym roku na konstancińskiej ścieżce zdrowia przy ul. Od lasu stawiło się 119 zawodników, w tym ponad 70 reprezentantów trzech gminnych szkół podstawowych.

Pamięć i kwiaty

Zanim jednak rozpoczęły się sportowe zmagania, Kazimierz Jańczuk – burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna przywitał zebranych mieszkańców, biegaczy oraz zaproszonych gości, wśród których nie zabrakło najbliższych Tomasza Hopfera – żony Zofii i córki Moniki, a także jego przyjaciół i dawnych współpracowników. Na krótkiej uroczystości przypomniano sylwetkę tego znanego lekkoatlety i promotora biegania oraz złożono kwiaty pod odsłoniętym w 2014 r. głazem pamiątkowym.

Zawodowcy i amatorzy

Jako pierwsi z pięciokilometrową trasą (dwa okrążenia po 2,5 km) wiodącą ścieżkami Chojnowskiego Parku Krajobrazowego zmierzyli się zawodnicy w kategorii open – 43 osoby. Najszybszy na mecie był ubiegłoroczny zwycięzca Krzysztof Wasiewicz, który tym razem zakończył bieg z wynikiem 17,28 s. Drugi był Piotr Szczepański (17,29 s), a trzeci – Piotr Piątkowski (17,46 s). Cała trójka to reprezentacja Stowarzyszenia Rekreacyjno-Sportowego Kondycja z Piaseczna. W gronie kobiet triumfowała Marta Jusińska (19,41 s). Zawodniczka OKS Start Otwock na mecie wyprzedziła Agnieszkę Pyzel z KS Pegaz (II miejsce – 24,17 s) i Jolantę Mikulską (III miejsce – 24,39 s).

Zmagania uczniów

Sportowych emocji dostarczyli nam także uczniowie. W tym roku do biegu stanęło łącznie ponad 70 reprezentantów trzech gminnych szkół – nr 1, 2 i 3. Dla nich trasa zawodów była nieco krótsza i wynosiła 1,8 km. Wśród chłopców na najwyższym stopniu podium stanął Dariusz Dziedziak ze Szkoły Podstawowej nr 2, który wyścig zakończył z czasem 6,59 s. Tuż za nim znaleźli się Mateusz Brzezina ze SP nr 2 (7,08 s) i James Roscore ze SP nr 1 (7,18 s). Z dziewcząt najszybsza była Zofia Żegnałek. Uczennica „jedynki” na metę dobiegła w 7 min 44 s. Kolejne były jej szkolne koleżanki – Paulina Krawczyk (7,49 s) i Magdalena Nietubyć (8,25 s).

Nagrody dla najlepszych

Na najlepszych czekały nagrody i pamiątkowe statuetki. Zwycięzcom wręczył je burmistrz Kazimierz Jańczuk. Pozostali uczestnicy otrzymali zestawy pamiątkowe przygotowane przez Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Po zakończeniu biegu na wszystkich czekała ciepła i pożywna zupa. Kolejny bieg już za rok, ale przygotowania do niego warto zacząć już teraz.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć, która dostępna jest na stronie: www.gosir-konstancin.pl.


Autor: GOSiR

2017-09-18

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer