Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Za pan brat z komputerem

Seniorzy z Konstancina-Jeziorny chętnie uczą się obsługi komputera. Już 60 osób wzięło udział w kursie zorganizowanym przez gminną bibliotekę. Kolejna edycja szkoleń startuje na początku przyszłego roku. Właśnie trwają zapisy. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 grudnia.

Najstarsza uczestniczka kursu miała ponad 80 lat, a najmłodsza - trochę powyżej 50. Do tej pory większość z seniorów unikała komputerów jak ognia. Teraz przekonali się, ile ciekawych informacji można znaleźć w sieci. Kursanci podzieleni byli na 10 grup początkujących i 2 zaawansowane. 

Zajęcia odbywały się raz w tygodniu w Bibliotece Publicznej w Konstancinie-Jeziornie. – Uczestnicy kursu nauczyli się m.in. podstaw obsługi komputera, pisania na klawiaturze oraz korzystania z Internetu i poczty elektronicznej – wymienia Karolina Paciorek z konstancińskiej biblioteki. – Ci bardziej zaawansowani poznali zasady tworzenia folderów, korzystania z przenośnej pamięci oraz pobierania programów i ich instalowania.

To wszystko pod czujnym okiem pracowników placówki. W bezpłatnych zajęciach wzięło udział łącznie 60 osób. Kolejną edycję kursu komputerowego zaplanowano na początku przyszłego roku. Właśnie ruszyły zapisy. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku, 12 grudnia. Chętni powinni zgłosić się do biblioteki przy ul. Świetlicowej 1. W planach jest utworzenie sześciu grup początkujących i pięciu zaawansawonach. Zajęcia ruszają 19 stycznia 2015 r. i będą prowadzone w głównej siedzibie biblioteki oraz jej skolimowskiej filii. Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona.

Autor: Patryk Siepsiak

2014-12-09

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer