Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Znamy listy kandydatów w wyborach

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Znajmy już oficjalnych kandydatów, którzy 16 listopada wystartują w wyścigu o fotel burmistrza Konstancina-Jeziorny i po mandaty radnych - miejskich, powiatowych i sejmiku wojewódzkiego. Poznaliśmy również składy osobowe Obwodowych Komisji Wyborczych.

W niedzielę, 16 listopada wybierzemy burmistrza gminy, 21 radnych miejskich, 29 radnych powiatowych i 51 radnych sejmiku województwa mazowieckiego. W gminie Konstancin-Jeziorna uprawnionych do głosowania jest 19 510 osób. Mieszkańcy będą mogli oddać swój głos w jednym z 18 lokali wyborczych. Będą one czynne od godz. 7.00 do godz. 21.00.
Znamy już oficjalnych kandydatów na burmistrza i radnych miejskich. W piątek (24 października) Miejska Komisja Wyborcza w Konstancinie-Jeziornie opublikowała listy z nazwiskami. W wyścigu do ratusza startują: Kazimierz Jańczuk, Bogdan Karaś, Jerzy Klucz, Sławomir Stoczyński i Jerzy Wojdak. Z kolei o 21 miejsc w radzie miejskiej ubiega się aż 133 kandydatów z 11 komitetów wyborczych.
16 listopada wybierzemy również swoich przedstawicieli do rady powiatu. Największą reprezentację - 12 osób, będzie miała gmina Piaseczno (w tej gminie wyznaczono dwa okręgi wyborcze). Gminy: Konstancin-Jeziorna, Góra Kalwaria i Lesznowola będą miały po czterech radnych, zaś pozostałe cztery mandaty przypadną w udziale wspólnie gminom Tarczyn i Prażmów. O cztery mandaty z gminy Konstancin-Jeziorna (4. okręg wyborczy) ubiegać się będzie 40 kandydatów z siedmiu komitetów wyborczych.

Sejmik w przyszłej kadencji będzie liczył 51 radnych. Województwo mazowieckie zostało podzielone na siedem okręgów wyborczych. Powiat piaseczyński znalazł się w ostatnim - siódmym wraz z powiatami: grodziskim, legionowskim, nowodworskim, otwockim, pruszkowskim, warszawskim zachodnim i wołomińskim. O 10 mandatów z tego okręgu powalczy w sumie 174 kandydatów z 13 list wyborczych.
Znane są także składy osobowe Obwodowych Komisji Wyborczych, które już za kilka tygodni będą m.in. zliczały głosy wyborców biorących udział w tegorocznych wyborach samorządowych.

W najbliższych dniach ukaże się specjalne wydanie Biuletynu Informacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna, w pełni poświęcone wyborom samorządowym. W bezpłatnym informatorze znajdziemy m.in.:  adresy obwodowych komisji wyborczych, listy kandydatów na burmistrza i radnych, a także szereg przydatnych informacji dotyczących listopadowego głosowania.

Autor: Patryk Siepsiak

2014-10-24

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer