Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

ZTM pyta pasażerów o komunikację

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie przedstawił plan rozwoju komunikacji zbiorowej. Dokument dotyczy nie tylko stolicy, ale także okolicznych gmin, w tym Konstancina-Jeziorny. Pasażerowie swoje uwagi i opinie mogą zgłaszać do 20 lutego.

"Plan zrównoważonego rozwoju transportu zbiorowego" to dokument opisujący teraźniejszość i przyszłość stołecznej komunikacji publicznej. Swoim zasięgiem obejmuje on nie tylko Warszawę, ale także 30 gmin sąsiadujących, z którymi ZTM ma obecnie podpisane umowy na organizację usług komunikacyjnych. 

W ponad stustronicowym opracowaniu jego autorzy wytkają zarówno błędy, jak i wskazują mocne strony transportu zbiorowego. Podpowiadają też co zrobić, by jak najlepiej dostosować go do potrzeb mieszkańców. Ma być m.in. więcej buspasów i przystanków "na żądanie". 

Stołeczni urzędnicy nie chcą, by plan był tylko wizją ekspertów, dlatego o zdanie pytają też głównych zainteresowanych, czyli pasażerów. Uwagi i opinie do dokumentu można zgłaszać do 20 lutego.

Jak można wziąć udział w konsultacjach:

Opinie można składać za pomocą formularza (załącznik do pobrania):

  • drogą elektroniczną na adres: plantransportowy@um.warszawa.pl,
  • osobiście w miejscach wyłożenia dokumentu,
  • pocztą na adres: Biura Drogownictwa i Komunikacji (ul. Marszałkowska 77/79)

Wszystkie zgłoszone opinie zostaną rozpatrzone przez Biuro Drogownictwa i Komunikacji Urzędu m.st. Warszawy oraz Zarząd Transportu Miejskiego, zasadne wnioski zostaną umieszczone w dokumencie "Planu transportowego".

Z konsultowanym projektem dokumentu można zapoznać się:

  • na stronach www.transport.um.warszawa.pl
  • na stronie Biuletynu Informacji Publicznej
  • w siedzibie Biura Drogownictwa i Komunikacji, przy ul. Marszałkowskiej 77/79, III piętro, pokój 307, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.

ZTM zapraszamy również do punktu konsultacyjnego w dniach 11 i 19 lutego w godzinach od 16:00 – 19:00 w Warsztacie Warszawskim przy pl. Konstytucji 4.
Więcej informacji na stronie: www.konsultacje.um.warszawa.pl.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-02-06

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer