Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Mammografia ratuje życie

Rak to nie wyrok. Wykryty odpowiednio wcześnie jest uleczalny. Dlatego tak ważna jest profilaktyka. Mieszkanki gminy Konstancin-Jeziorna już 3 i 4 listopada będą mogły wykonać bezpłatne badania mammograficzne.

Mammografia to najważniejsze badanie diagnostyczne wykrywające nowotwór piersi. Jest bezbolesne, trwa zaledwie kilkanaście minut, a wykonywane regularnie może uratować życie.

Mieszkanki gminy Konstancin-Jeziorna będą mogły przebadać się bezpłatnie w poniedziałek (3 listopada) i we wtorek (4 listopada). Akcja skierowana jest do kobiet w wieku od 50 do 69 lat, bo to właśnie te panie należą do grupy podwyższonego ryzyka zachorowania na raka piersi. Mobilny mammobus zaparkuje przy Centrum Handlowym "Stara Papiernia" (al. Wojska Polskiego). Na badania nie potrzebne jest skierowanie lekarskie, ale warto się wcześniej zapisać - w ten sposób unikniemy kolejek. Rejestracja prowadzona jest 7 dni w tygodniu pod nr tel.: 58-666-24-44. Informacje o badaniach dostępne są również na stronie internetowej - www.mammo.pl

Uwaga! Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi skierowany jest do kobiet zdrowych, które nie chorowały wcześniej na raka piersi. Poprzez objęcie swoim zasięgiem jak największej liczby kobiet w populacji 50-69 lat ma na celu zwiększenie liczby nowotworów piersi wykrywanych w najwcześniejszym stadium zaawansowania klinicznego. Otrzymywany wynik badania skryningowego (przesiewowego) to ocenione przez dwóch lekarzy specjalistów zdjęcia rentgenowskie piersi, z krótką adnotacją - czy wynik jest zmianowy bądź bezzmianowy. Nie jest on w formie pełnego opisu diagnostycznego tak, jak przy tradycyjnym badaniu. W razie konieczności dalszej diagnostyki, list zawiera wytyczne względem sposobu postępowania.

Autor: Patryk Siepsiak

2014-10-31

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer