Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Duże zainteresowanie kartą mieszkańca

Rośnie zainteresowanie Konstancińską Kartą Mieszkańca. Ze zniżek i profitów jakie ona daje korzysta już ponad 350 osób. Do programu przyłączyły się też pierwsze lokalne firmy. Zapraszamy kolejne.

Z dnia na dzień przybywa osób, które mają już swoją spersonalizowaną kartę mieszkańca. Od 2 do 16 stycznia konstanciński magistrat wydał ich już ponad 350. To jednak dopiero początek, bo wciąż przybywa wniosków. Plastikowa karta, wielkość dowodu osobistego, wydawana jest bezpłatnie mieszkańcom gminy Konstancin-Jeziorna, którzy rozliczają swój podatek dochodowy w Urzędzie Skarbowym w Piasecznie i złożą w Wydziale Oświaty, Kultury i Zdrowia UMiG wypełniony wniosek (druk dostępny jest w kancelarii urzędu - ul. Warszawska 32, pok. nr 4 lub do pobrania na naszej stronie - poniżej). Pamiętajmy, by do formularza dołączyć aktualne zdjęcie. 

Karta oferuje liczne zniżki i rabaty. Od stycznia jej posiadacze mniej płacą m.in. za: okresowe bilety komunikacji publicznej, zajęcia organizowane przez Konstanciński Dom Kultury oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji (rabat 10 proc.), a także za gminny żłobek. 

Konstancińską Kartę Mieszkańca honorują także pierwsze lokalne firmy. Są to: restauracja "Gruba Ryba", Niepubliczne Przedszkole "Skrzatka Oczatka" oraz "Uzdrowisko Konstancin-Zdrój". Zachęcamy kolejnych przedsiębiorców do uatrakcyjnienia oferty KKM. Więcej informacji udziela Wydział Oświaty, Kultury i Zdrowia (ul. Warszawska 31, tel. 22-484-25-71).

Autor: Patryk Siepsiak

2015-01-20

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer