Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Konstancin-Jeziorna solidarny z Francją

Burmistrz Kazimierz Jańczuk złożył kondolencje narodowi francuskiemu pogrążonemu w żałobie po zamachach terrorystycznych, do których doszło w samym centrum Paryża. – Żadne słowa nie są w stanie wyrazić okrucieństwa tego aktu barbarzyństwa – napisał włodarz gminy Konstancin-Jeziorna w liście do Emmanuela Lamy, burmistrza Saint-Germain-en-Laye.

Tragiczny piątek

Konstancin-Jeziorna od przeszło 23 lat jest miastem partnerskim Saint-Germain-en-Laye, położonego na zachód od Paryża. Zamachy terrorystyczne, do których doszło w piątek (13 listopada) wieczorem w stolicy Francji wstrząsnęły Europą i światem. 

Słowa otuchy i wsparcia

Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna dzień po tragedii przesłał władzom zaprzyjaźnionego miasta, a za ich pośrednictwem - wszystkim mieszkańcom - słowa wsparcia i wyrazy solidarności z narodem francuskim. – Żadne słowa nie są w stanie wyrazić okrucieństwa tego aktu barbarzyństwa – czytamy w liście skierowanym do Emmanuela Lamy, burmistrza Saint-Germain-en-Laye. – Władze Konstancina-Jeziorny i wszyscy mieszkańcy łączą się z Państwem w żałobie. Myślimy o Panu, o Saint-Germain-en-Laye, o wszystkich Francuzach. Jesteśmy z Wami!

Autor: Patryk Siepsiak

2015-11-18

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer