Sala muzealna w Hugonówce | Konstancin-Jeziorna

Sala muzealna w Hugonówce

ul. Mostowa 15,
05-510 Konstancin-Jeziorna

Zainteresowanych historią Konstancina-Jeziorny zachęcamy  do odwiedzenia wystawy multimedialnej w willi Hugonówka „Dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze Konstancina-Jeziorny".

Bogata historia

Wystawa prezentuje dzieje Konstancina-Jeziorny od czasów najdawniejszych po współczesne z uwzględnieniem powstałych tu u schyłku dziewiętnastego wieku letnisk –Skolimowa i Konstancina, a także Jeziorny i funkcjonującej tam przez 250 lat fabryki papieru oraz nadwiślańskich wsi wchodzących w skład mikroregionu Urzecze.

Na wystawie pokazane są archiwalne zdjęcia, stare pocztówki, unikalne mapy i dokumenty, artykuły i wycinki prasowe a także pamiątkowe przedmioty oraz stare monety. Można obejrzeć krótkie filmy o Konstancinie, w tym jeden szczególny – z 1925 r., a za pomocą aplikacji multimedialnych zapoznać się z historią zabytkowych willi i rodów, które je niegdyś zamieszkiwały. Tu także można posłuchać głosu prof. Mariana Weissa, założyciela i długoletniego dyrektora centrum rehabilitacji w Konstancinie, największej tego typu placówki w powojennej Polsce.  

Dziedzictwo przyrodnicze

Osobna część wystawy poświęcona jest dziedzictwu przyrodniczemu Konstancina-Jeziorny, jego bogatej faunie i florze oraz istniejącym na jego terenie obszarom chronionym i rezerwatom przyrody.

Wystawa czynna jest od wtorku do niedzieli w godz. 11.00–18.00. Wstęp wolny.