Bieżące informacje | Konstancin-Jeziorna

Bieżące informacje

 • Gmina wygrała 100 tys. zł w konkursie szczepionkowym
  Konstancin-Jeziorna znalazł się w gronie laureatów rządowego konkursu „Gmina na medal – #SzczepimySię”. W nagrodę samorząd otrzyma 100 tys. zł. To premia za osiągnięcie poziomu 67 proc. wyszczepienia mieszkańców.
  W gabinecie lekarskim młody mężczyzna w maseczce ochronnej otrzymuje zastrzyk, który wykonuje lekarka ubrany w biały fartuch, na szyi ma stetoskop.
 • Od 15 grudnia nowe obostrzenia epidemiczne
  Od środy (15 grudnia) wprowadzone zostaną kolejne obostrzenia związane z czwartą falą pandemii COVID-19. Będą to m.in.: bardziej restrykcyjne limity osób w restauracjach, hotelach, obiektach sakralnych czy teatrach. Ponadto od 20 grudnia do 9…
  Grafika informująca o wprowadzeniu nowych obostrzeń w związku z dużą liczbą zakażeń koronawirusem. Na niebieski tle są szczegółowe informacje, które są powielone w artykule.
 • W powiecie działają trzy punkty wymazowe
  Na terenie powiatu piaseczyńskiego działają trzy punkty, w których mieszkańcy mogą zrobić test w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Wykonuje się w nich badania zarówno finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, jak i komercyjne.
  Tabliczka informacyjna. Na białym tle niebieski napis – testy na covid-19. Obok czerwony znak krzyża.
 • Alertowy pakiet obostrzeń sanitarnych od 1 grudnia
  Bardziej restrykcyjne limity osób m.in. w instytucjach kultury, kościołach, hotelach i restauracjach oraz nowe zasady kwarantanny – od najbliższej środy (1 grudnia) w całym kraju będzie obowiązywał alertowy pakiet obostrzeń sanitarnych. Ma to…
  Grafika informująca o wprowadzeniu nowych obostrzeń w związku z dużą liczbą zakażeń koronawirusem. Po lewej stronie informacje, które są powielone w artykule. Po prawej stronie kobieta dezynfekująca stół w restauracji.
 • Już blisko 67 proc. mieszkańców gminy zaszczepionych
  Gmina Konstancin-Jeziorna niezmiennie jest liderem szczepień przeciw COVID-19 w powiecie piaseczyńskim. W pełni zaszczepionych zostało już blisko 67 proc. mieszkańców, to ponad 16,4 tys. osób. Mimo wysokiego wskaźnika wyszczepialności, cały czas…
  W gabinecie lekarskim młoda kobieta w maseczce ochronnej otrzymuje zastrzyk, który wykonuje mężczyzna ubrany w biały fartuch.
 • Koronawirus znów atakuje, szczepionki są jedynym ratunkiem
  Pandemia COVID-19 przyspiesza i znów zbiera śmiertelne żniwo. Jedynym ratunkiem są szczepienia, do których cały czas zachęcamy mieszkańców naszej gminy. Na szczęście tych zaszczepionych jest znacznie więcej, bo aż 65,6 proc., ale to wciąż za mało,…
  z prawej strony dłoń w gumowej rękawiczce trzymająca strzykawkę oraz fiolkę szczepionki z napisem COVID-19. Tło jest rozmazane.