Konstanciński Rower Miejski | Konstancin-Jeziorna

Konstanciński Rower Miejski

Od 2014 r. w Konstancinie-Jeziornie działa miejski system wypożyczania rowerów. Jest on w pełni kompatybilny z warszawskim systemem Veturilo oraz z Piaseczyńskim Rowerem Miejskim i Otwockim Rowerem Miejskim. Oznacza to, że rowery można wypożyczać lub oddawać na stacjach każdego z tych miast. Konstanciński Rower Miejski cieszy się dużą popularnością, jako wygodna alternatywa komunikacyjna oraz sposób zwiedzania uzdrowiskowej gminy Konstancin-Jeziorna. 

Jak korzystać?

Rower może wypożyczyć każdy pełnoletni użytkownik (osoby w wieku 13–18 lat muszą mieć zgodę rodzica). Wystarczy zarejestrować się w systemie, np. na stronie internetowej, i zasilić indywidualne konto kwotą co najmniej 10 zł, z której finansowane będą późniejsze wypożyczenia. Co ważne, w systemie nie muszą się rejestrować osoby, które posiadają już konto w „Nextbike”.  

Cennik wypożyczeń

Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest zawsze bezpłatne. Za czas do godziny zapłacimy – 1 zł, za drugą godzinę – 3 zł, trzecią – 5 zł, a za każdą następną – po 7 zł. Z rowerów można korzystać 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu od wiosny do końca listopada.

Sześć stacji

Konstanciński Rower Miejski to 70 jednośladów i sześć stacji:

  • Klarysew – ul. Warszawska (obok skrzyżowania z ul. Mirkowską),
  • Mirków – ul. Mirkowska (niedaleko przystanku autobusowego),
  • Grapa – ul. Wilanowska (parking przy poczcie),
  • Skolimów – ul. Rycerska (przy Ośrodku Pomocy Społecznej),
  • Park Zdrojowy – przy głównej alei wejściowej od ul. Piłsudskiego (tu także jest stacja z rowerkami dla dzieci),
  • Jeziorna – ul. Warszawska (przy siedzibie Straży Miejskiej).

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.konstancinskirower.pl.

Stacja w Parku Zdrojowym