Konstancin-Jeziorna

Opublikowano: Konstancin-Jeziorna (www.konstancinjeziorna.pl)


Budżet Partycypacyjny 2024: Ostatnie dni na zgłaszanie projektów

To już ostatnie dni na zgłaszanie projektów do Budżetu Partycypacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna 2024. Można je składać do najbliższego poniedziałku (5 czerwca). W tym roku na pomysły mieszkańców jest łącznie 400 tys. zł, w tym 300 tys. zł na inwestycje i 100 tys. zł na sport, rekreację i kulturę.

Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna mają coraz mniej czasu na złożenie wniosków do 10. edycji Budżetu Partycypacyjnego 2024. Ostateczny termin ich przyjmowania upływa w najbliższy poniedziałek (5 czerwca). Warto się więc pospieszyć i nie czekać na ostatnią chwilę.

Złóż projekt

Zasady zgłaszania pomysłów do Budżetu Partycypacyjnego są identyczne jak w jego ubiegłorocznej edycji. Najpierw trzeba opracować projekt – może on dotyczyć m.in.: rozbudowy elementów przestrzeni publicznej, remontów gminnych budynków czy miejsc, lub organizacji zajęć rekreacyjno-sportowych czy kulturalnych. Kolejnym krokiem będzie zebranie 30 osób, które poprą nasze przedsięwzięcie. Tak przygotowany wniosek składamy w konstancińskim magistracie. Można to zrobić online na stronie konstancin.konsultacje-spoleczne.pl. Inną możliwością jest wypełnienie formularza w wersji papierowej i złożenie go w kancelarii urzędu (pon. w godz. 9.00 –17.00, wt. –pt. w godz. 9.00–15.00).

W tym roku do dyspozycji mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna jest łącznie 400 tys. zł, w tym 300 tys. zł na zadania inwestycyjno-remontowe i 100 tys. zł na zadania z zakresu m.in.: turystyki, sportu, rekreacji i kultury. Jednak wzorem lat ubiegłych obowiązują ograniczenia – maksymalna wartość zgłaszanego projektu nie może przekroczyć 100 tys. zł dla inwestycji i remontów oraz 25 tys. zł dla projektów pozostałych.

Harmonogram

Spośród wszystkich złożonych projektów, do 7 lipca 2023 r., komisja powołana przez burmistrza przeanalizuje i oceni zgłoszone zadania pod kątem formalnym i merytorycznym, w tym możliwości ich realizacji. Listę projektów dopuszczonych do głosowania poznamy najpóźniej do 21 lipca 2023 r. Głosowanie odbędzie się od 4 do 18 września 2023 r. Wyniki, a co za tym idzie zadania, które trafią do projektu budżetu gminy na 2024 r., poznamy do 2 października 2023 r.

Szczegółowych informacji udziela koordynator budżetu partycypacyjnego w godzinach pracy urzędu (pod nr tel. 22 484 24 45 lub wysyłając zapytanie na e-maila: komunikacjaspolecznaatkonstancinjeziorna [dot] pl.


Adres źródłowy: https://www.konstancinjeziorna.pl/index.php/news/budzet-partycypacyjny-2024-ostatnie-dni-na-zglaszanie-projektow