Konstancin-Jeziorna

Opublikowano: Konstancin-Jeziorna (www.konstancinjeziorna.pl)


Zapraszamy na Festiwal Sztuki Opowiadania „Tężnia Marzeń”

Już w najbliższy piątek i sobotę (30 czerwca i 1 lipca) w Parku Zdrojowym odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Sztuki Opowiadania „Tężnia Marzeń 2023”. W programie spotkania z niezwykłymi opowiadaczami, muzyka afrykańska oraz zabawy modelarskie z klockami myślenia kreatywnego MuBaBaO. Polecamy i zapraszamy.

Festiwal Sztuki Opowiadania Tężnia Marzeń to stały punkt letniego kalendarza wydarzeń odbywających się w konstancińskim Parku Zdrojowym. Organizowany jest od 2005 r. przez Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści w Czarnowie oraz Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego. Jego głównym celem jest zachęcenie rodzin do wspólnego, kreatywnego spędzania czasu i czerpania inspiracji z opowieści, które są doskonałym nośnikiem wartości, takich jak: miłość, przyjaźń i sprawiedliwość.

Noc opowieści i podwórko wynalazców

Tegoroczna edycja festiwalu startuje już w najbliższy piątek (30 czerwca) o godz. 21.15. Na początek tradycyjnie „Noc opowieści”, podczas której słowem czarować będzie niezwykły artysta afrykański Noumassan Dembele z Burkina Faso oraz bajarz – Michał Malinowski. Z kolei w sobotę (1 lipca) w godz. 15.00–18.00 organizatorzy zapraszają na plac obok tężni solankowej, gdzie na wszystkich będą czekać kreatywne atrakcje w ramach „Podwórka wynalazców MuBaBaO”. Chętni będą mieli okazję rozwijać swoją wyobraźnię przestrzenną tworząc konstrukcje z dużych drewnianych klocków.

Wstęp bezpłatny

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu jest bezpłatny. Odbywa się on przy współpracy z Uzdrowiskiem Konstancin-Zdrój i Eva Park Life & Spa oraz przy wsparciu finansowym gminy Konstancin-Jeziorna.


Adres źródłowy: https://www.konstancinjeziorna.pl/index.php/news/kultura/zapraszamy-na-festiwal-sztuki-opowiadania-teznia-marzen-0