Konstancin-Jeziorna[0]

Opublikowano: Konstancin-Jeziorna (www.konstancinjeziorna.pl)


Koperta życia

Zachęcamy seniorów z gminy Konstancin-Jeziorna do bezpłatnego odbioru Kopert życia, które są wydawane w Urzędzie Miasta i Gminy przy ul. Piaseczyńskiej 77.

Koperta życia to nic innego jak karta pacjenta, w której należy wpisać najistotniejsze informacje o stanie zdrowia, grupie krwi i przyjmowanych lekach. Umieszcza się ją w lodówce lub w kuchennej szafce, a miejsce oznacza naklejką z napisem „Tu jest koperta życia”. 

Koperta i karta ICE

Wchodzi ona w skład zestawu wydawanego przez Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Dzięki temu ratownicy medyczni szybciej uzyskają niezbędne informacje i będą mogli podjąć właściwą pomoc. Do każdej koperty życia dodatkowo dołączana jest plastikowa karta ICE. Jest ona wielkości karty do bankomatu i można ją nosić np. w portfelu. W sytuacji zagrożenia życia pomaga ustalić m.in. grupę krwi jej posiadacza oraz dane osoby, którą należy powiadomić w razie nagłego wypadku. Takie zestawy trafiły już do ponad 2 tys. mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna. Cały czas zachęcamy też kolejne osoby do ich bezpłatnego odbioru. 

Gdzie się zgłosić?

Wystarczy zgłosić się do Biura Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (ul. Piaseczyńska 77). 


Adres źródłowy: https://www.konstancinjeziorna.pl/index.php/page/koperta-zycia


Adres źródłowy: https://www.konstancinjeziorna.pl/index.php/page/koperta-zycia

Załączniki
  • [0] https://www.konstancinjeziorna.plhttps://www.konstancinjeziorna.pl/themes/custom/konstancin/logo.svg
  • [1] https://www.konstancinjeziorna.pl/sites/default/files/styles/image_and_text/public/2021-05/koperty-zycia-1%20mniejsze_0.jpg?itok=qF6NobjN